[NUUG kart] Retning på segmenter i natural=water
Øyvind M. Ottestad
oyvind at ottestad.cc
Wed Aug 22 17:34:25 CEST 2007
Hei.
Vet ikke om du har dette med, men hvis du legger til layer=1 for øyene
så bør disse vises. Se f.eks. Sognsvann nord for Oslo:
http://www.informationfreeway.org/?lat=59.97657785125598&lon=10.730468663961345&zoom=15&
Øyvind
On Wed, 2007-08-22 at 17:06 +0200, Johan Ur Riise wrote:
> Retning på segmenter i natural=water
>
> For Sælenvannet har jeg gjort dette som beskrevet i
> http://wiki.openstreetmap.org/index.php/Map_Features#Natural
> med vann på høyre side av segmentet. Det samme som for
> natural=coastline.
>
> Problemet er at øyene ikke dukker opp i Osmarender.
>
> Storavannet er tegnet (ikke av meg) med motsatt retning.
> Øyene der er tegnet som natural=land. Retningen for natural=land på
> øyene i dette vannet er også tegnet feil, dvs det er ikke vann på høyre
> side som spesifisert i map-features. Her dukker øyene opp, og det syns
> jeg er grådig urettferdig.:)
>
> Bug i Osmarender?
>
> Disse vannene liggeer i Bergen,
> http://informationfreeway.org/?lat=60.34215750900067&lon=5.245631366225562&zoom=13&layers=B000F000
>
> _______________________________________________
> kart mailing list
> kart at nuug.no
> http://lists.nuug.no/mailman/listinfo/kart
More information about the kart
mailing list