[NUUG kart] Kommandolinjeverktøy for behandling av geodata...
Kjell Are Refsvik
kjell.a.refsvik at hiof.no
Thu Jul 3 12:25:55 CEST 2008
Hei,
Med et behov for kommandolinjeverktøy for håndtering av geodata for å
lage et kart med avmerkinger av hvor geo-taggede bilder er tatt, og
inspirert av denne:
http://www.perrygeo.net/wordpress/?p=5
...har jeg prøvd å installere det som trengs for å kjøre den beskrevne
løsningen. Etter å ha oppgradert Python-installasjonen på mitt Mac OS
X 10.5.4 system og installert GDAL med tilbehør:
http://www.ia-stud.hiof.no/~kjellare/misc/Terminal.png
...og brukt mine egne data som input:
http://www.ia-stud.hiof.no/~kjellare/misc/Norway_map.zip
http://www.ia-stud.hiof.no/~kjellare/misc/input.txt
...kommer det en shape-fil ut av dette Pythonscriptet, men det ser ut
til at kart og data ikke matcher når jeg åpner det hele i QGIS for å
ta en titt:
http://www.ia-stud.hiof.no/~kjellare/misc/QGIS.png
Vet ikke så mye om GIS, UNIX eller programmering, og håper således på
hjelp til å finne ut:
1. Bakgrunnen for at kart og mine bildepunkter ikke matcher all den
tid dataene er fra midt-Norge
2. Hvordan jeg samkjører projeksjon på kart og bildepunkter og finner
en måte å nummerere/navngi bildepunktene på
3. Hvordan jeg får smeltet sammen kart og bildedata og får ut en web-
kompatibel fil (PNG?)
På forhånd stor takk,
Kjell Are Refsvik
Mastergradsstudent
Høgskolen i Østfold
More information about the kart
mailing list