[NUUG kart] Koordinater for grensa Norge-Russland
Sverre Didriksen
sverre.didriksen at usit.uio.no
Fri Nov 21 09:09:42 CET 2008
"Gustav Foseid" <gustavf at gmail.com> wrote on 20.11.2008 20:27:43:
>
> Hei!
>
> Jeg sendte en høflig mail til Kartverket for et par dager siden, og ba
om
> å få koordinatene for grensemerkene mellom Norge og Russland for å bruke
i
> OpenStreetMap. I dag fikk jeg svar, med ei Excel-fil som inneholdt
> koordinatene til alle grensemerkene og noen umerkede djupål-punkter.
Takk
> til saksbehandleren i Kartverket sitt grensekontor og grenseinspektøren
> hos Grensekommisariatet (som skal slippe å få navnet sitt her, men om
noen
> lurer, så bare ta kontakt).
>
> Dagens store opptur: Vi har fått våre første data fra Kartverket!
> Dagens lille nedtur: Rimelig ukurant koordinatsystem.
>
> Fila ligger på http://www.foseid.priv.no/gustav/2008/osm/Russkoor.xls
> Jeg har ikke hatt tid til å se skikkelig på den, men det er rimelig bra
> med kommentarer å jobbe ut fra.
>
Dette er jo fantastisk bra selv om det er på et litt ukurant format. Jeg
er litt overasket over at Kartverket leverer kartdata i Excel. Det virker
litt amatørmessig siden Excel ikke akkurat er et format for lagring av
kartdata. Men uansett en liten milepæl i vårt arbeid.
-Sverre
More information about the kart
mailing list