[NUUG kart] Spikkestad, Drammen, Norge
Bjørn Kvisli
bjorn.kvisli at gmail.com
Mon Jan 25 22:49:23 CET 2010
Mandag 25. januar 2010 22.38.20 skrev Gnonthgol :
> Den 25. jan. 2010 kl. 21.53 skrev Bjørn Kvisli:
> > Hei
> >
> > Når jeg søker etter Spikkestad på www.openstreetmap.org gir OpenStreetMap
> > Nominatim disse tre treffene:
> >
> > Village Spikkestad, Drammen, Norge
> > Farm Spikkestad, Norge
> > Railway Station Spikkestad, Tegleverksveien, Drammen, Norge
> >
> >
> > Men Spikkestad ligger slett ikke i Drammen slik Nominatim påstår. Jeg kan
> > ikke se noe i dataene som plasserer disse tre stedene i Drammen .
>
> Drammen er nermeste place=city på wikien står det at du skal prøve is_in
> men det har du allerede gjort ser eg. Kan ha noko med at både spikkestad
> og røyken er place=village. Det er lov å sette place=municipality eller
> place= district på røyken.
>
OK. jeg la inn is_in=Røyken den 17. januar, så det er kanskje ikke med i søket
ennå?
> > Vet noen hvorfor
> > 1. og 3, oppføring plasseres i Drammen, men ikke 2.
>
> Det blir berre ikkje vist i kortversjonen av navnet.
>
> > Plasseringen av stasjonen
> > i Tegleverksveien er også tvilsom. Det er ihvertfall en annen vei som
> > fører rett til stasjonen.
>
Skjønner
> Televeksveien er nermeste navngitte veg til stationen. Du kan sette
> addr:street på stationen for å korrigere.
>
> > -Bjørn
> > _______________________________________________
> > kart mailing list
> > kart at nuug.no
> > http://lists.nuug.no/mailman/listinfo/kart
>
> Nominatim bruker eit hiriarkisk system for stader. Det hadde vert mykje
> lettare dersom me hadde hatt kommunegrensene (appropos det, ...). Men før
> den tid må me berre merke kommunar med place=municipality.
>
> -Gnonthgol
>
More information about the kart
mailing list