[NUUG kart] Landsdeler eller distrikter i OSM
Sverre Didriksen
sverre.didriksen at usit.uio.no
Tue Mar 23 09:47:00 CET 2010
kart at nuug.no wrote on 23.03.2010 09:43:40:
> From: "Bernt M. Johnsen" <berntm at gmail.com>
> To: Gustav Foseid <gustavf at gmail.com>
> Cc: kart at nuug.no
> Date: 23.03.2010 09:43
> Subject: Re: [NUUG kart] Landsdeler eller distrikter i OSM
> Sent by: kart-bounces at nuug.no
>
>
> 2010/3/23 Gustav Foseid <gustavf at gmail.com>
> 2010/3/23 Sverre Didriksen <sverre.didriksen at usit.uio.no>
>
> Jeg synes de ikke skal slettes. Man bør i utgangspunktet aldri slette
data
> med mindre dataene er feil. Dette er mer et spørsmål om hva som skal
> rendres og vises på de forskjellige kartene. En bortjustering for å få
de
> vekk fra mapnik f.eks. synes jeg er greit da vi antakelig bruker dette
med
> landsdel litt feil i forhold til andre land.
>
> De _er_ feil. Vi har ikke delstater i Norge. Disse relasjonene
> representerer ikke noe som har noe i en kartdatabase å gjøre.
>
>
> Ikke enig. Det er bare et spørsmål om hvordan de skal representeres og
> tagges. Det er helt klart at dette ikke er noen formelle begreper, men
> Sørlandet, Østlandet, Vestlandet, Trøndelag, Agder, Møre, Sunnmøre,
> Nordmøre, Sogn, Sunnhordland, Ryfylke, Romsdal (ikke dalen, men det
gamle
> fogderiet) , Midt-Norge, Nordnorge, Salten, Helgeland får å nevne noen
er
> begreper som hører hjemme i en kartdatabase på samme måte som Moholt,
> Tyholt, Bakklandet etc. i Trondheim som heller ikke er formelle områder,
> men noe fuzzy begreper som folk har et forhold til og som i noen
> situasjoner er interessante m.h.p. rendering av kart og ved søking av
data.
>
Helt enig etter å ha tenkt meg litt om. Slike områder bør være med.
-Sverre
More information about the kart
mailing list