[NUUG kart] markering av byer
Hans Olav Skogstad
elgvenn2 at online.no
Wed Jul 20 23:17:43 CEST 2011
On Wed, 20 Jul 2011 22:35:31 +0200, Hans Olav Skogstad
<elgvenn2 at online.no> wrote:
> On Wed, 20 Jul 2011 22:11:48 +0200, Bjørn Kvisli <bjorn.kvisli at gmail.com>
> wrote:
>> Hei
>>
>> Jeg ser på våre to nyeste byer: Moelv og Brumunddal. Begge er merket
>> place=town, men Moelv er markert med et punkt, mens Brumunddal er
>> markert med
>> et område.
>>
>> I mapnik vises navnet Moelv, mens navnet Brumunddal ikke er å se. I
>> osmarendrer vises begge navnene. Ettersom de fleste norske bynavn
>> allerede
>> vises i mapnik, trekker jeg den konklusjonen at det er vanlig å markere
>> byer
>> med et punkt i byens sentrum og ikke som et område. Er det riktig?
>>
>> -Bjørn
>
> Wikien sier at place=town kan være både node og område.
> I Brumunddals tilfelle er det et område:
> - http://www.openstreetmap.org/browse/way/85883526
> - http://open.mapquestapi.com/nominatim/v1/details.php?place_id=76430721
> Moelv derimot er en node:
> - http://www.openstreetmap.org/browse/node/298010354
> - http://open.mapquestapi.com/nominatim/v1/details.php?place_id=1437967
>
> Sånn i utgangspunktet ville jeg vel kanskje ikke si at den ene er noe mer
> feil eller riktig enn den andre.
> Det er vel rendreren som gjør at det blir slik. På Osmarender må du jo
> også helt ut på zoom=11 for at
> navnet skal synes for Brumunddal. Lenger inn er det bare Moelv/Hamar osv.
> som er synlige.
Rettelse.
Det er synlig også i mapnik fra zoom=17
- Her fra zoom=18:
http://www.openstreetmap.org/?lat=60.884687&lon=10.942788&zoom=18&layers=M
--
MVH
Hans Olav Skogstad
More information about the kart
mailing list