[NUUG kart] Når skal man tegne inn veier som "highway=construction"?
Sverre Didriksen
sverre.didriksen at usit.uio.no
Fri Oct 26 09:35:10 CEST 2012
Robert Nordan wrote on 26.10.2012 08:21:00:
>
> I dag kom jeg over denne endringen: http://www.openstreetmap.org/
> browse/changeset/13620114 , som viser Vegvesenets planskisser for
> nye forbindelser til E18 fra Fornebu og Stabekk. Det er markert som
> "under construction", men såvidt meg bekjent har ikke noen planer
> blitt vedtatt ennå[1], og det er veldig lenge til spadene stikkes i
> jorden. Da er vel denne markeringen på kartet litt vel forut for sin
> tid og bør reverseres? Den burde vel ikke bli tegnet inn før man har
> begynt på selve arbeidet?
>
Hei
Jeg er helt enig. Generelt synes jeg at ting som ikke er synlig, med
unntak av noe gammel historie, ikke skal tegnes inn. Så
highway=construction bør nok ikke tegnes på før byggearbeidene starter.
Iallefall ikke før de er endelig vedtatt.
-Sverre
More information about the kart
mailing list