[NUUG kart] Når skal man tegne inn veier som "highway=construction"?
Sverre Didriksen
sverre.didriksen at usit.uio.no
Fri Oct 26 11:20:17 CEST 2012
Robert Nordan wrote on 26.10.2012 11:14:18:
> 2012/10/26 Knut Arne Bjørndal <bob at cakebox.net>
> On Fri, Oct 26, 2012 at 09:44:12AM +0200, Robert Nordan wrote:
> > 2012/10/26 Edward Welbourne <eddy at chaos.org.uk>
> > > > Da er vel denne markeringen på kartet litt vel forut for sin tid
og
> > > > bør reverseres? Den burde vel ikke bli tegnet inn før man har
begynt
> > > > på selve arbeidet?
> > >
> > > So lenge det er riktig data, or tagget sån at rendrerer (av vanlig
kart)
> > > kan vet å ikke vise det, hva er problemet ? Det er sikkert godt å
> > > publiserer det some er planlagt, sån at de som vil kan få vite om
det.
> >
> > Det er nettopp det, den tegnes inn av renderen på standard-kartet som
om
> > den allerede er under bygging. [1] Så den bør da heller tagges på et
vis
> > slik at den ikke blir tegnet opp ennå, så kan man heller fjerne den
taggen
> > når arbeidet starter? (Såfremt planene ikke endrer seg i mellomtiden.)
> > Hvilken tagging bruker man for det?
> >
> > Det fins et tilsvarende scheme som highway=construction for planlagte
> > veier: http://taginfo.openstreetmap.org/tags/highway=proposed
> >
>
>
> Vel, igjen så er ikke denne veien vedtatt ennå, så den taggen er
> ikke helt dekkende. Dessuten så er jo faktisk kilden et plandokument
> fra Veivesenet, så det er egentlig grunn nok til sletting i seg
> selv. Tror jeg skal reverte den med en hyggelig melding til "Noen" om
grunnen.
>
Ja, det spørs om denne kilden lovlig kan brukes eller om vi kan få
problemer med rettigheter her. Jeg tror ikke dette er innenfor
regelverket.
-Sverre
More information about the kart
mailing list