[NUUG kart] Punkt og way for Sportstuer
Tor
torsm.news at gmail.com
Sun Dec 7 07:04:49 CET 2014
> 4. des. 2014 kl. 16:28 skrev Espen Oldeman Lund <espen at espenpost.com>:
>
> Rustadsaga ved Oslo er definert i OSM som både punkt og way:
>
> http://www.openstreetmap.org/node/1356174265 <http://www.openstreetmap.org/node/1356174265>
>
> og
>
> http://www.openstreetmap.org/way/70417400 <http://www.openstreetmap.org/way/70417400>
>
> Dette skaper litt problemer for meg siden f. eks. opening_hours kun er definert på punktet.
>
> Mener å huske at dette har vært diskutert før på andre typer objekter. Er det greit at det er sånn eller burde vi for eksempel bare behold ways-objektet?
>
> Espen
Taggene bør samles på enten noden eller på wayen. Dersom bygningen huser
andre funksjoner i tilegg til sportsstua/kafeen, synes jeg det blir
ryddigst om de legges på noden.
--
Tor
-------------- next part --------------
An HTML attachment was scrubbed...
URL: http://lists.nuug.no/pipermail/kart/attachments/20141207/b1654d66/attachment.htm
More information about the kart
mailing list