[NUUG kart] Når vei er skispor
Anders Fougner
anders.fougner at gmail.com
Wed Jun 11 00:31:08 CEST 2014
Jeg har fikset dem nå, men man kan søke opp slikt på
http://overpass-turbo.eu/ ved å trykke "Wizard" og skrive inn tagget man
vil søke opp (f.eks. designation="Cross Country").
Anders
--
Anders.Fougner at gmail.com
+47 97158863
Sent from my Commodore 64
Den 11.06.14 00:24, skrev Stein Arne Storslett:
> Jeg bruker JOSM til redigering.
> Er det noen kjapp måte å finne disse ved å søke?
>
> SA
>
>
> 10. juni 2014 kl. 23.55 skrev Sverre Didriksen
> <sverre.didriksen at usit.uio.no <mailto:sverre.didriksen at usit.uio.no>>:
>
> Bare en liten kommentar til: Det er noen skiløper i det området
> som har en tagg «designation=Cross Country». Det er en ugyldig
> tag. Se gjerne på
> http://wiki.openstreetmap.org/wiki/No:Map_Features for hva som er
> korrekt for skiløyper.
>
> Dessuten så jeg noen highway=footway i skogen som jeg antar skal
> være path. Tviler på at dette er bygget vei for gående der. Du som
> er lokal kan jo endre det.
>
> -Sverre
>
> *From:*kart-bounces at nuug.no <mailto:kart-bounces at nuug.no>
> [mailto:kart-bounces at nuug.no <mailto:kart-bounces at nuug.no>] *On
> Behalf Of *Sverre Didriksen
> *Sent:* 10. juni 2014 22:46
> *To:* Anders Fougner; kart at nuug.no <mailto:kart at nuug.no>
>
>
> *Subject:* Re: [NUUG kart] Når vei er skispor
>
> Når vei og skiløype er på samme sted så bruker de ikke bare felles
> punkter, men også felles linje. Det skal altså ikke være to
> linjer. Og så skal det være en tagg for at den ikke er
> vinterbrøytet så blir alt bra.
>
> -Sverre
>
> *From:*kart-bounces at nuug.no <mailto:kart-bounces at nuug.no>
> [mailto:kart-bounces at nuug.no] *On Behalf Of *Anders Fougner
> *Sent:* 10. juni 2014 20:39
> *To:* kart at nuug.no <mailto:kart at nuug.no>
> *Subject:* Re: [NUUG kart] Når vei er skispor
>
> 1) Jeg anbefaler deg å sjekke tilsvarende skiløyper i godt
> kartlagte områder, f.eks. Bymarka i Trondheim.
> Sjekk f.eks. dette området der det er mange skiløyper som også er
> markert som sti eller kjerrevei/traktorvei/grusvei:
> På Openstreetmap (sjekk taggene selv):
> <http://www.openstreetmap.org/#map=15/63.4116/10.2701>
> <http://www.openstreetmap.org/#map=15/63.4116/10.2701>
> Slik blir det i "rendret" form på turkompisen.no
> <http://turkompisen.no> skikart:
> <http://www.turkompisen.no/#15/63.4116/10.2701/skikart>
> <http://www.turkompisen.no/#15/63.4116/10.2701/skikart>
> Slik blir det i tilsvarende turkart:
> <http://www.turkompisen.no/#15/63.4116/10.2701/turkart>
> <http://www.turkompisen.no/#15/63.4116/10.2701/turkart>
> Slik blir det i Reiststøens stisykkelkart:
> <http://osm.reitstoen.com/#15/63.4116/10.2701/>
> <http://osm.reitstoen.com/#15/63.4116/10.2701/>
>
> 2) Dine egne endringer finner du på
> http://www.openstreetmap.org/user/sastorsl
> <http://www.openstreetmap.org/user/sastorsl>
>
> Hvordan du kan "abonnere" på endringer innen et gitt område vet
> jeg ikke.
>
> Anders
>
> --
>
> Anders.Fougner at gmail.com <mailto:Anders.Fougner at gmail.com>
>
> +47 97158863 <tel:%2B47%2097158863>
>
>
>
> Sent from my Commodore 64
>
> Den 10.06.14 20:06, skrev Stein Arne Storslett:
>
> Hei
>
> Har nylig gjort en oppdatering i Leksvik kommune, bl.a. lagt
> inn en kort veistubb.
>
> Denne veien er ikke vinterbrøytet, og brukes til et større
> skirenn.
>
> Jeg _antar_ da, at veipunktene skal deles så lenge de følger
> samme vei.
>
> Stemmer det?
>
> Jeg antar at dere kan gå inn og se hvilke endringer jeg har
> gjort. Bruker sastorsl.
>
> Hvordan kan jeg selv gå inn og se på nylige endringer, evt
> abonnere på endringer gjort i områder jeg har interesse av?
>
> --
> Stein Arne Storslett
>
>
>
> _______________________________________________
>
> kart mailing list
>
> kart at nuug.no <mailto:kart at nuug.no>
>
> http://lists.nuug.no/mailman/listinfo/kart
>
>
> _______________________________________________
> kart mailing list
> kart at nuug.no <mailto:kart at nuug.no>
> http://lists.nuug.no/mailman/listinfo/kart
>
>
>
>
> --
> Stein Arne
More information about the kart
mailing list