[NUUG kart] Import af søer fra Kartverket
Arne Østensen
aostens at gmail.com
Wed May 21 09:20:19 CEST 2014
Ja, sender til mailinglista nå.
Den 21.05.2014 09:02, skrev Espen Oldeman Lund:
> Denne kom ikke med på mailing lista. Var det meninga? Svarer her
> uansett og videresender til mailing lista hvis ønskelig.
>
> Hvis vi bytter vannobjektene med objekter fra Kartverket så må det
> være en betingelse at navn og alle andre tagger følger over til de nye
> objektene. Sånn at ingen informasjon blir borte.
>
> Espen
>
>
> 2014-05-21 8:59 GMT+02:00 Arne Østensen <aostens at gmail.com
> <mailto:aostens at gmail.com>>:
>
> Hei!
> Jeg har lagt inn endel innsjøer i Forsand, med Bing/Landsat som
> grunnlag. Disse har også fått navn etter lokalkjennskap.
> Jeg hadde også planer om å importere til Forsand. Det mangler en
> mengde innsjøer og elver/bekker.
>
> Får du lagt inn navnene på nytt? Hvis ikke kan jeg være med å
> legge inn navnene på nytt.
>
>
> Arne
>
> Den 21.05.2014 08 <tel:21.05.2014%2008>:51, skrev Espen Oldeman Lund:
>> Bra om du tar litt tak i vann/innsjøer. Har tenkt å gjøre noe med
>> det sjøl og i tillegg ta inn navn på de vannobjektene vi allerede
>> har.
>>
>> Men for å slippe problemet med kutta vannobjekter på
>> kommunegrensene så kan det kanskje være lurt å bruke GeoJSON
>> datasettet som er landsdekkende?
>> http://data.kartverket.no/download/content/n50-kartdata-wgs84-hele-landet-geojson
>>
>>
>> Du må vel i alle fall passe på at du ikke tar inn objekter der
>> OSM allerede har vannet inne fra før av. Så vi burde ha sjekka om
>> polygonene intersects(http://postgis.org/docs/ST_Intersects.html).
>>
>> Det er jo også et spørsmål om vann som henta inn fra Landsat og
>> liknende bør byttes ut med objekter fra Kartverket. Men det er
>> vel kanskje vanskelig å gjøre det automatisk. Kanskje sjekke
>> source-taggen?
>>
>> Espen
>>
>>
>>
>>
>> 2014-05-20 19:16 GMT+02:00 Jakob Toftkær <jakob at toftkaer.dk
>> <mailto:jakob at toftkaer.dk>>:
>>
>> Jeg var en tur til Lysebotn og lagde mærke til at der stort
>> set ikke var søer integnet langs vejen. Jeg begyndte at
>> indtegne nogle stykker men fandt hurtigt ud af at det ikke
>> var realistisk at blive færdig. Fandt i stedet nogle data hos
>> Kartverket( Kartdata_1129_Forsand_UTM32_N50_SOSI.zip ) som
>> jeg fik importeret i JOSM. Har filtreret alt væk undtagen
>> "innsøer", har tagget "natural=water", "source=kartverket"
>> "source:date=2014-06-20" samt omdøbt HØYDE til "ele".
>>
>> Før jeg laver noget jeg fortryder vil jeg forhøre mig her
>> først. Det drejer sig om over 6000 ways så jeg kan umuligt
>> tjekke dem alle sammen. Hvad skal jeg undersøge før jeg
>> uploader, jeg kan se at nogle af søerne i udkandten af
>> datasættet er skåret over og skal derfor fjernes- går ud fra
>> at det sker ved kommunegrænsen?
>>
>> JOSM vil advare om 2 søer der ligger oven på hinanden så jeg
>> på den måde kan undgå at overskrive en allerede eksisterende
>> sø, ikke?
>>
>> mvh Jakob
>>
>> _______________________________________________
>> kart mailing list
>> kart at nuug.no <mailto:kart at nuug.no>
>> http://lists.nuug.no/mailman/listinfo/kart
>>
>>
>>
>>
>> --
>> http://www.turkompisen.no
>> http://www.kresendo.no/
>> http://no.linkedin.com/in/espenisaksen
>>
>>
>>
>>
>> _______________________________________________
>> kart mailing list
>> kart at nuug.no <mailto:kart at nuug.no>
>> http://lists.nuug.no/mailman/listinfo/kart
>
> --
> Arne Østensen
> Byhaugveien 15
> 4024 Stavanger
> Tlf. 95984180
>
>
>
>
> --
> http://www.turkompisen.no
> http://www.kresendo.no/
> http://no.linkedin.com/in/espenisaksen
>
>
--
Arne Østensen
Byhaugveien 15
4024 Stavanger
Tlf. 95984180
-------------- next part --------------
An HTML attachment was scrubbed...
URL: http://lists.nuug.no/pipermail/kart/attachments/20140521/8e482815/attachment.htm
More information about the kart
mailing list