[NUUG kart] Kart på Turkompisen
Arne Østensen
aostens at gmail.com
Wed Jan 21 12:47:03 CET 2015
Hei!
Hvordan er det med skiløyper i Turkompisen? Jeg la inn en skiløype for
noen dager side, men kan ikke se den på Turkompisen.no. Samme løype kan
ses i Basecamp versjonen av Frikart.
Arne
Den 21.01.2015 09:34, skrev Sverre Didriksen:
> Hmm, ikkje bra. Det er vel ikke noe annet å si om det.
>
> -Sverre
>
>
> On Tue, 2015-01-20 at 22:40 +0100, Espen Oldeman Lund wrote:
>> Hei!
>>
>>
>> For de av dere som bruker Turkompisen.no for å sjekke data i OSM så
>> vil jeg bare si ifra om at standardkart på Turkompisen nå bruker veier
>> og stier fra Kartverket og ikke OSM. Hvorfor kan dere lese om her:
>> http://www.kresendo.no/blog/2014/8/17/kartverket-vs-openstreetmap
>>
>>
>>
>> Men dere kan endre tilbake til å bruke OSM som før. Under Hjelp ->
>> Velg kartdata så kan dere sette det tilbake til OSM.
>>
>>
>> Espen
>>
>>
>>
>>
>> --
>> http://www.turkompisen.no
>> http://www.kresendo.no/
>> http://no.linkedin.com/in/espenisaksen
>>
>>
>>
>> _______________________________________________
>> kart mailing list
>> kart at nuug.no
>> http://lists.nuug.no/mailman/listinfo/kart
> _______________________________________________
> kart mailing list
> kart at nuug.no
> http://lists.nuug.no/mailman/listinfo/kart
--
Arne Østensen
Byhaugveien 15
4024 Stavanger
Tlf. 95984180
More information about the kart
mailing list