[NUUG kart] Konvertering fra Ocad
Arne Østensen
aostens at gmail.com
Sat Sep 10 10:34:13 CEST 2016
Hei!
Jeg har brukt OCAD en del på kart som er georeferert. Hvis jeg åpner
kartet i OOM og går inn på Georeferering-dialogen er det -lokal- som er
default. Ved å endre til UTM kan UTM-koordinatene sees. Jeg måtte også
endre til UTM-sone 32 N.
Ved å klikke på "Vis referansepunkt i: OpenStreetMap" åpnes kartet i
OSM. Det ser korrekt ut.
Har du prøvd dette?
Mvh
Arne Østensen
Den 09.09.2016 20:29, skrev Vidar Gundersen:
> 2016-09-09 16:00 GMT+02:00 Petter Reinholdtsen <pere at hungry.com>:
>> Tja. At det mangler informasjon om hvor i verden kartet er plassert. :)
>> Denne virker jo lite lovende: <projected_crs id="Local"/>
>> Hva var koordinatene i 0cad? Er tallene endret?
> Nettopp!
> Hva det var i Ocad vet jeg ikke, men det jeg sakset reflekterer det
> jeg så via menyene i OO Mapper.
> _______________________________________________
> kart mailing list
> kart at nuug.no
> https://lists.nuug.no/mailman/listinfo/kart
--
Arne Østensen
Byhaugveien 15
4024 Stavanger
Tlf. 95984180
More information about the kart
mailing list