[NUUG kart] Hente data i fra osm til josm .
Øystein Bjørndal
obtitus at gmail.com
Fri Jan 6 15:58:55 CET 2017
Har ikke prøvd denne, men leter du etter:
https://github.com/relet/ssr ?
Som Geir nevner, er overpass løsningen hvis du vil lage noe selv. Et eksempel for alle way-er i Ski med natural=water (i xml) er:
<osm-script output="xml" timeout="60">
<id-query into="searchArea" ref="3600406130" type="area"/>
<union into="_">
<query into="_" type="way">
<has-kv k="natural" modv="" v="water"/>
<area-query from="searchArea" into="_" ref=""/>
</query>
</union>
<print e="" from="_" geometry="skeleton" limit="" mode="meta" n="" order="id" s="" w=""/>
<recurse from="_" into="_" type="down"/>
<print e="" from="_" geometry="skeleton" limit="" mode="meta" n="" order="quadtile" s="" w=""/>
</osm-script>
Hvor ref=“3600406130” er 3600000000 + 406130, hvor kommunegrensen til ski har relation id 406130: http://www.openstreetmap.org/relation/406130
Lykke til,
--
Øystein Bjørndal
> On 06 Jan 2017, at 09:26, Håken Hveem <krbjhvee at online.no> wrote:
>
> Jeg lurer på hvordan man henter ned data kommunevis, foreksempel at man
> vil hente ned alle vann i en kommune.,
>
> Er det da mulig og hente de ned fra ett eller annet sted?
>
> Jeg lurer også på om det foreligger verktøy for SSR data import av navn
> på sjøer og tjern, en ser jo at SSR dataene som regel plasserer en node
> med navnet på midt i sjøen, finnes det noe vektøy som kan gjøre
> sammenslåingen av disse dataene automatisk ?
>
> _______________________________________________
> kart mailing list
> kart at nuug.no
> https://lists.nuug.no/mailman/listinfo/kart
More information about the kart
mailing list