[NUUG kart] Import av ssr2
Øystein Bjørndal
obtitus at gmail.com
Thu Apr 12 18:20:13 CEST 2018
> On 12 Apr 2018, at 18:07, Tor <torsm.news at gmail.com> wrote:
>
>
>
>> 12. apr. 2018 kl. 18:03 skrev Tor <torsm.news at gmail.com>:
>>
>> 8. apr. 2018 kl. 17:59 skrev Øystein Bjørndal <obtitus at gmail.com>:
>>>
>>> Noen kommentarer til taggingen?
>>
>> Ser at det er noen objekter som har name=* + name:no=* + loc_name:se=*.
>> Her er det bare norsk navn som står som name=*. Er det tilsiktet at det
>> samiske navnet settes som loc_name:se=* og ikke som name:se=*?
>
> Tilsvarende er det også noen objekter som har name=* + name:no=* + alt_name:se=*,
> med kun norsk navn i name=* og ingen name:se=*.
>
Her (prøver vi) å følge dataene fra SSR, så jeg må nesten ha ssr:stedsnr hvis du tror noe er feil.
Det er prioritert skrivemåte som havner i name=*, også supplerer vi med name:<språk>=*, loc_name:<språk>=* osv for resten av navnene som ikke er “prioritert".
>> Her er det bare norsk navn som står som name=*. Er det tilsiktet at det
>> samiske navnet settes som loc_name:se=* og ikke som name:se=*?
Om alt fungerer som det skal, impliserer dette at det er det norske navnet som er ‘prioritert’, også ligger det nok et ‘foreslått' eller ‘uvurdert’ :se navn som derfor blir puttet i loc_name:se=*
> Tilsvarende er det også noen objekter som har name=* + name:no=* + alt_name:se=*,
> med kun norsk navn i name=* og ingen name:se=*.
Her er det nok også det norske navnet som er prioritert, også blir “resten” puttet i alt_name, som i dette tilfelle blir alt_name:se=*.
Håper det var oppklarende,
--
Øystein Bjørndal
More information about the kart
mailing list