Hei!<br><br>Oi, det er jeg som har lagt inn den rundkjøringa....! Etter et besøk på Hotel Seilet og tilhørende sykkeltur for et par uker siden...<br><br>Jeg skulle ha fikset den selv, men det "skjer noe rart" i potlach, får ikke skilt rundkjøringa fra veien vestover. Mulig det beste er å slette den og tegne på nytt?<br>
<br>Kjell Arne<br><br><div class="gmail_quote">2009/8/20 Hans F. Nordhaug <span dir="ltr"><<a href="mailto:Hans.F.Nordhaug@himolde.no">Hans.F.Nordhaug@himolde.no</a>></span><br><blockquote class="gmail_quote" style="border-left: 1px solid rgb(204, 204, 204); margin: 0pt 0pt 0pt 0.8ex; padding-left: 1ex;">
Hei!<br>
<br>
Jeg har lest <a href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:junction%3Droundabout" target="_blank">http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:junction%3Droundabout</a><br>
men er fortsatt litt i tvil om hvordan det skal merkes. F.eks blir jeg<br>
litt på hva "If a roundabout consists out of several segments,<br>
we have to use a relation to group them." egentlig betyr. Hvis dere heller vil<br>
vise meg, i steden for å forklare, så vil jeg altså fikse rundkjøringen her:<br>
<a href="http://www.openstreetmap.org/?lat=62.73431&lon=7.14364&zoom=17&layers=0B00FTF" target="_blank">http://www.openstreetmap.org/?lat=62.73431&lon=7.14364&zoom=17&layers=0B00FTF</a><br>
(Jeg har ikke lagt inn selve rundkjøringen.)<br>
<br>
Hans / hansfn<br>
<br>
PS! Ja, jeg vet at ref ikke skal inneholde "RVXYZ", men kun "XYZ".<br>
Skal fikse det.<br>
_______________________________________________<br>
kart mailing list<br>
<a href="mailto:kart@nuug.no">kart@nuug.no</a><br>
<a href="http://lists.nuug.no/mailman/listinfo/kart" target="_blank">http://lists.nuug.no/mailman/listinfo/kart</a><br>
</blockquote></div><br>