Oppsettet <a href="http://ogc.difi.no/ogc/regionalstat.php?SERVICE=WMS&REQUEST=GetMap&version=1.1.1&layers=regionalstat&EXCEPTIONS=inimage&format=image/png&tailId=33731&">http://ogc.difi.no/ogc/regionalstat.php?SERVICE=WMS&REQUEST=GetMap&version=1.1.1&layers=regionalstat&EXCEPTIONS=inimage&format=image/png&tailId=33731&</a> til meg dette <a href="http://bildr.no/view/696323">http://bildr.no/view/696323</a> (gjøvik/hedmark-grensa) og <a href="http://bildr.no/view/696325">http://bildr.no/view/696325</a> (jevnaker-grensa) i JOSM. Det ser ut som om den avgrenser et område for myndigheten til tail 33731 ( Statens vegvesen, Vestoppland distrikt )<br>
<br>Vennlig hilsen / Best regards<br>Anders Einar «Kagee» Hilden<br>
<br><br><div class="gmail_quote">2010/8/2 Anders Einar «Kagee» Hilden <span dir="ltr"><<a href="mailto:hildenae@gmail.com">hildenae@gmail.com</a>></span><br><blockquote class="gmail_quote" style="margin: 0pt 0pt 0pt 0.8ex; border-left: 1px solid rgb(204, 204, 204); padding-left: 1ex;">
Nå fikk jeg til Finnmyndighet i JOSM med den følgende URL'en. <br><br><a href="http://ogc.difi.no/ogc/finnmyndigheit.php?version=1.1.1&TRANSPARENT=TRUE&service=WMS&layers=finnmyndigheit_punkt_tekst&request=GetMap&format=image/png&EXCEPTIONS=inimage&" target="_blank">http://ogc.difi.no/ogc/finnmyndigheit.php?version=1.1.1&TRANSPARENT=TRUE&service=WMS&layers=finnmyndigheit_punkt_tekst&request=GetMap&format=image/png&EXCEPTIONS=inimage&</a><br>
<br>Jeg ser at Regional Stat / Regional statsforvaltning ( <a href="http://ogc.difi.no/ogc/regionalstat.php?SERVICE=WMS&REQUEST=GetCapabilities" target="_blank">http://ogc.difi.no/ogc/regionalstat.php?SERVICE=WMS&REQUEST=GetCapabilities</a> ) har kommentaren "Notice non standard WMS parameter 'tailId' og 'leaf' must be included in URL". Aner noen hva disse kan være?<br>
<br>Når du slår opp en myndighet får du en "tail" i url'en ( <a href="http://www.noreg.no/styresmakter/liste.asp?tail=33731" target="_blank">http://www.noreg.no/styresmakter/liste.asp?tail=33731</a> ). Jeg vet ikke om dette er riktig, men i så fall, hva er "leaf" ?<br>
<br clear="all">Vennlig hilsen / Best regards<br>Anders Einar «Kagee» Hilden<br>
<br><br><div class="gmail_quote">2010/8/2 Christian Thoresen <span dir="ltr"><<a href="mailto:christian.2res1@tele2.no" target="_blank">christian.2res1@tele2.no</a>></span><div><div></div><div class="h5"><br><blockquote class="gmail_quote" style="margin: 0pt 0pt 0pt 0.8ex; border-left: 1px solid rgb(204, 204, 204); padding-left: 1ex;">
<div>On 2010-07-31 06:27, Susanne Smedstad wrote:<br>
> Har noen sett på dette?<br>
><br>
> <a href="http://www.difi.no/emne/ikt/opne-kartdata" target="_blank">http://www.difi.no/emne/ikt/opne-kartdata</a><br>
><br>
> "Her finn du kartdata som er baserte på opne standardar, såkalla<br>
> OGC-standardar. Desse data kan fritt brukast av alle som ønskjer det."<br>
<br>
</div>Jeg forsøkte å legge til WMS linkene i Merkaartor, resultat:<br>
Finn Myndigheit - bare POI med offentlige ting som NAV, foliksråd,<br>
bibliotek, etc<br>
<br>
Regional Stat - bare grå bakgrunn?<br>
<br>
Polarinstituttet - landskapskart over svalbard med land breer vann og<br>
stedsnavn. Dataene så ut til å være mer detaljerte enn OSM, så det kan<br>
kanskje være interessant å undersøke om polarinstituttet også har<br>
frigitt rådataene under betingelser som er kompatible med OSM, dersom<br>
det er behov for å forbedre detaljnivået på landskap på Svalbard.<br>
<div><div></div><div><br>
_______________________________________________<br>
kart mailing list<br>
<a href="mailto:kart@nuug.no" target="_blank">kart@nuug.no</a><br>
<a href="http://lists.nuug.no/mailman/listinfo/kart" target="_blank">http://lists.nuug.no/mailman/listinfo/kart</a><br>
</div></div></blockquote></div></div></div><br>
</blockquote></div><br>