2011/5/16 Gnonthgol <span dir="ltr"><<a href="mailto:gnonthgol@gmail.com">gnonthgol@gmail.com</a>></span><br><div class="gmail_quote"><blockquote class="gmail_quote" style="margin: 0pt 0pt 0pt 0.8ex; border-left: 1px solid rgb(204, 204, 204); padding-left: 1ex;">
Eg ser at den rettar "Øvre Stadionveien" ( <a href="http://www.openstreetmap.org/browse/way/13626959" target="_blank">http://www.openstreetmap.org/browse/way/13626959</a> ) i Laksevåg til "Øvre Stadionvegen". Eg kan ikkje forstå at det skal vere rett. Sattens Kartverk har lagt inn bokmålsending og alle normer eg kjem på tilseier at det skal vere bokmålsending der. Er det feil i kommunen sine data?<br>
</blockquote><div><br>For ordens skyld, så er både «veg» og «vei» gyldige former på bokmål, men bare «veg» på nynorsk. Mange bokmålskommuner på Østlandet har «veg» som norm i alle vegnavn.<br><br>(Jeg sitter på jobb med noe GIS-programvare som ikke klarer å finne fram viss jeg bruker feil form. Etterhvert har jeg blitt ganske god på å huske hvilke kommuner som bruker hvilken form.)<br>
<br> - Gustav <br></div></div>