Hei<div><br></div><div>Sender vedlagt mail til hele gruppen. Kanskje noen andre har et svar på mitt spørsmål.</div><div><br></div><div><br clear="all">Med vennlig hilsen<br><br>Daniel Scheidegger<br>Brukernavn i OSM: <a href="http://www.openstreetmap.org/user/danielscheidegger58" title="Your user page" target="_blank" style="font-size:13px;line-height:28px;text-align:left;color:rgb(0,0,255);font-family:'Helvetica Neue',Arial,sans-serif;text-decoration:none">danielscheidegger58</a> <br>
<br><br>
<br><br><div class="gmail_quote">---------- Videresendt e-post ----------<br>Fra: <b class="gmail_sendername">Daniel Scheidegger</b> <span dir="ltr"><<a href="mailto:daniel.scheidegger58@gmail.com">daniel.scheidegger58@gmail.com</a>></span><br>
Dato: 13:33 29. juni 2012<br>Emne: Topo Vinter - mangler en del skiløyper<br>Til: <a href="mailto:sverre@frikart.no">sverre@frikart.no</a><br><br><br>Hei Sverre<div><br></div><div>Jeg er blitt kjempe glad i OpenStreetmaps, og bruker <a href="http://frikart.no" target="_blank">frikart.no</a> sine kart i min GPS til turer. Jeg har også begynt å legge til stier, spesielt på Nesodden hvor jeg bor.</div>
<div><br></div><div><br></div><div>Jeg lurer på hvorfor ikke alle skiløypene vises i Mapsource. Jeg tror det har med taggene å gjøre:</div><div><br></div><div>Eks:</div><div><b>Løypen er synlig:</b></div><div><div><br></div>
<div>Way: <a href="tel:93493869" value="+4793493869" target="_blank">93493869</a></div><div> Data Set: 1e7f4fe</div><div> Edited at: 2012-03-15T00:37:42Z</div><div> Edited by: haakonst (118690)</div><div> Version: 5</div>
<div> In changeset: 10984127</div><div> Tags: </div><div>
"source"="survey"</div><div> "piste:type"="nordic"</div><div> "piste:grooming"="classic"</div></div><div><br></div><div><b>Denne løypen er ikke synlig:</b></div>
<div><div>Way: 103765282</div><div> Data Set: 1e7f4fe</div><div> Edited at: 2012-03-04T21:52:14Z</div><div> Edited by: vibrog (11992)</div><div> Version: 5</div><div> In changeset: 10874501</div><div> Tags: </div><div>
"source"="survey"</div><div> "piste:type"="nordic"</div><div> "piste:grooming"="scooter"</div></div><div><br></div><div>Eneste forskjellen er: "piste:grooming"="scooter" contra "classic"</div>
<div><br></div><div>Det hadde vært flott å ha med alle preparerte løypene med i Frikart.no filen.</div><div><br></div><div>Kan du se på filteret hvorfor de nevnte løypene ikke vises? finnes det en annen grunn til det?</div>
<div><br></div><div>Takk skal du ha.<br clear="all"><br></div><div>Med vennlig hilsen<br><br>Daniel Scheidegger<br><br>mobil: <a href="tel:90965022" value="+4790965022" target="_blank">90965022</a><br>privat: <a href="tel:66960910" value="+4766960910" target="_blank">66960910</a><br>
<a href="mailto:daniel@scheidegger.no" target="_blank">daniel@scheidegger.no</a><br>
<a href="mailto:daniel@sikte.no" target="_blank">daniel@sikte.no</a><br><br>Brukernavn i OSM:
<a href="http://www.openstreetmap.org/user/danielscheidegger58" title="Your user page" style="line-height:28px;text-align:left;color:rgb(0,0,255);font-size:13px;font-family:'Helvetica Neue',Arial,sans-serif;text-decoration:none" target="_blank">danielscheidegger58</a> <br>
<br><br>
<br>
</div>
</div><br></div>