<html>
<head>
<meta content="text/html; charset=ISO-8859-1"
http-equiv="Content-Type">
</head>
<body bgcolor="#FFFFFF" text="#000000">
<div class="moz-cite-prefix"><font face="Calibri">Om tagging av myr:<br>
"Bog" er den typen myr som vi typisk har mye av i fjellet og i
f.eks. Trøndelag</font> og Hedmark (der myr er våt/gyngende
skogbunn som likevel er fin å gå eller løpe på), mens "marsh" er
den typen myr dere har endel av på Sørlandet og nedre del av
Østlandet (myr som ofte er "nylig" gjengrodde tjern, og som man
knapt kan passere over).<br>
Så jeg tror kanskje at det bør tagges på ulik måte i ulike deler
av landet...<br>
<br>
Anders<br>
<pre class="moz-signature" cols="72">--
<a class="moz-txt-link-abbreviated" href="mailto:Anders.Fougner@gmail.com">Anders.Fougner@gmail.com</a>
+47 97158863
Sent from my Commodore 64</pre>
Den 01.05.14 20:15, skrev Sverre Didriksen:<br>
</div>
<blockquote
cite="mid:7e5a3ce14b784253a1c2c18e0017175e@mail-ex03.exprod.uio.no"
type="cite">
<meta http-equiv="Content-Type" content="text/html;
charset=ISO-8859-1">
<meta name="Generator" content="Microsoft Word 14 (filtered
medium)">
<style><!--
/* Font Definitions */
@font-face
        {font-family:Calibri;
        panose-1:2 15 5 2 2 2 4 3 2 4;}
/* Style Definitions */
p.MsoNormal, li.MsoNormal, div.MsoNormal
        {margin:0cm;
        margin-bottom:.0001pt;
        font-size:11.0pt;
        font-family:"Calibri","sans-serif";
        mso-fareast-language:EN-US;}
a:link, span.MsoHyperlink
        {mso-style-priority:99;
        color:blue;
        text-decoration:underline;}
a:visited, span.MsoHyperlinkFollowed
        {mso-style-priority:99;
        color:purple;
        text-decoration:underline;}
span.EmailStyle17
        {mso-style-type:personal-compose;
        font-family:"Calibri","sans-serif";
        color:windowtext;}
.MsoChpDefault
        {mso-style-type:export-only;
        font-family:"Calibri","sans-serif";
        mso-fareast-language:EN-US;}
@page WordSection1
        {size:612.0pt 792.0pt;
        margin:70.85pt 70.85pt 70.85pt 70.85pt;}
div.WordSection1
        {page:WordSection1;}
--></style><!--[if gte mso 9]><xml>
<o:shapedefaults v:ext="edit" spidmax="1026" />
</xml><![endif]--><!--[if gte mso 9]><xml>
<o:shapelayout v:ext="edit">
<o:idmap v:ext="edit" data="1" />
</o:shapelayout></xml><![endif]-->
<div class="WordSection1">
<p class="MsoNormal">Hei<o:p></o:p></p>
<p class="MsoNormal"><o:p> </o:p></p>
<p class="MsoNormal">Det er et par ting jeg lurer på angående
wikisiden for import
(wiki.openstreetmap.org/wiki/No:Kartverket_import).
<o:p></o:p></p>
<p class="MsoNormal"><o:p> </o:p></p>
<p class="MsoNormal">Det står at myr skal tagges som
natural=wetland og wetland=bog. Har man blitt enig om det? Min
erfaring er at wetland=marsh er mer riktig og at det ofte er
det vi bruker.<o:p></o:p></p>
<p class="MsoNormal"><o:p> </o:p></p>
<p class="MsoNormal">Og så gjelder det bredde på bekker og elver
i forbindelse med N50-objektet ElvBekk. Jeg har en oppfatning
at for linjer så er VANNBR ikke egentlig den faktiske bredden,
men heller en indikasjon på om dette er en elv eller bekk. Det
er mulig jeg husker feil, men jeg tror det bare er verdien 2
og 3 som brukes her. Men på det som er bredere så tegner man
det vel som polygon vil jeg anta, for det brukes jo på mange
elver.<o:p></o:p></p>
<p class="MsoNormal"><o:p> </o:p></p>
<p class="MsoNormal">-Sverre<o:p></o:p></p>
<p class="MsoNormal"><o:p> </o:p></p>
</div>
<br>
<fieldset class="mimeAttachmentHeader"></fieldset>
<br>
<pre wrap="">_______________________________________________
kart mailing list
<a class="moz-txt-link-abbreviated" href="mailto:kart@nuug.no">kart@nuug.no</a>
<a class="moz-txt-link-freetext" href="http://lists.nuug.no/mailman/listinfo/kart">http://lists.nuug.no/mailman/listinfo/kart</a>
</pre>
</blockquote>
<br>
</body>
</html>