<html>
<head>
<meta content="text/html; charset=windows-1252"
http-equiv="Content-Type">
</head>
<body text="#000000" bgcolor="#FFFFFF">
En halv-automatisert prosess er nok det beste på dette stadiet ja,
siden en del av endringene til visa-import har blitt endret av andre
i ettertid.<br>
<br>
Hadde det følgende vært mulig?<br>
<br>
- Slette alle objekter som ble lagd av visa-import, og som ikke har
blitt endret av andre i ettertid<br>
- Fjerne "rare" (DATAFANGST, KURVE, KVALITET, MEDIUM, OBJTYPE,
OPPDATERIN) tags fra alle objekter<br>
- Legge til en "fixme" på de som har blitt modifisert av andre, med
f.eks. teksten "This object was the result of a failed import,
please verify ... "<br>
-- Dette for at eventuelle editors som finner objektene når de
mapper skjønner hvorfor de er der<br>
- Gå manuelt igjennom de objektene som har blitt endret, for å
sjekke at de ser greie ut<br>
<br>
Etter det har blitt gjort så kunne man prøve å importere wetlands og
sånn på en litt mer ordnet måte.<br>
<br>
Magnus<br>
<br>
<div class="moz-cite-prefix">On 08. aug. 2014 00:47, Helge Olav
Helgesen wrote:<br>
</div>
<blockquote cite="mid:2994707392-3076@lutvann.helge.net" type="cite">Hei
<div><br>
</div>
<div>Jeg har lagt hele OSM databasen for Norge over på en SQL
server som jeg kan gjøre spørringer på. (Om andre ønsker tilgang
til databasen så gi beskjed.)</div>
<div><br>
</div>
<div>De tagene du nevner går igjen på en del del way_tags.</div>
<div>
<p style="margin: 0px; font-size: 11px; font-family: Menlo;">mysql>
select k, count(k) as antall from current_way_tags where
k='OPPDATERIN' or k='KURVE' or k='KVALITET' or k='MEDIUM' or
k='OBJTYPE' group by k order by antall desc;</p>
<p style="margin: 0px; font-size: 11px; font-family: Menlo;">+------------+--------+</p>
<p style="margin: 0px; font-size: 11px; font-family: Menlo;">|
k | antall |</p>
<p style="margin: 0px; font-size: 11px; font-family: Menlo;">+------------+--------+</p>
<p style="margin: 0px; font-size: 11px; font-family: Menlo;">|
OBJTYPE | 92377 |</p>
<p style="margin: 0px; font-size: 11px; font-family: Menlo;">|
OPPDATERIN | 91985 |</p>
<p style="margin: 0px; font-size: 11px; font-family: Menlo;">|
KURVE | 15921 |</p>
<p style="margin: 0px; font-size: 11px; font-family: Menlo;">|
KVALITET | 15918 |</p>
<p style="margin: 0px; font-size: 11px; font-family: Menlo;">|
MEDIUM | 4950 |</p>
<p style="margin: 0px; font-size: 11px; font-family: Menlo;">+------------+--------+</p>
<p style="margin: 0px; font-size: 11px; font-family: Menlo;">5
rows in set (6.05 sec)</p>
<div><br>
</div>
<div>Jeg vil tro at det beste må være en i alle fall halvveis
automatisert prosess, om ikke annet for å luke ut duplikater.
Dette er vel ikke et særnorsk fenomen og sikkert noe som andre
også har jobbet med tidligere?</div>
<div><br>
</div>
<div><span data-mailaddress="magnunor@gmail.com"
data-contactname="magnunor" class="clickable"><span
title="magnunor@gmail.com">magnunor</span><span
class="detail"> <a class="moz-txt-link-rfc2396E" href="mailto:magnunor@gmail.com"><magnunor@gmail.com></a></span></span> ,
2014-08-07 23:44:<br>
<blockquote class="mori" style="margin:0 0 0
.8ex;border-left:2px blue solid;padding-left:1ex;">Hei,<br>
<br>
det er diverse rare tags (DATAFANGST, KURVE, KVALITET,
MEDIUM, OBJTYPE, <br>
OPPDATERIN) i diverse paths og wetlands i Ringebu kommune.<br>
<br>
Eksempler:<br>
<a moz-do-not-send="true"
href="http://www.openstreetmap.org/way/274207263"
target="_blank"
title="http://www.openstreetmap.org/way/274207263">http://www.openstreetmap.org/way/274207263</a><br>
<a moz-do-not-send="true"
href="http://www.openstreetmap.org/way/274207524"
target="_blank"
title="http://www.openstreetmap.org/way/274207524">http://www.openstreetmap.org/way/274207524</a><br>
<br>
Ser at dette er lagt til av visa-import, i tillegg er det
duplikater av <br>
eksisterende objekter:<br>
<br>
Eksempel:<br>
<a moz-do-not-send="true"
href="http://www.openstreetmap.org/way/26722384"
target="_blank"
title="http://www.openstreetmap.org/way/26722384">http://www.openstreetmap.org/way/26722384</a><br>
<a moz-do-not-send="true"
href="http://www.openstreetmap.org/way/276972558"
target="_blank"
title="http://www.openstreetmap.org/way/276972558">http://www.openstreetmap.org/way/276972558</a><br>
<br>
</blockquote>
</div>
</div>
<br>
<fieldset class="mimeAttachmentHeader"></fieldset>
<br>
<pre wrap="">_______________________________________________
kart mailing list
<a class="moz-txt-link-abbreviated" href="mailto:kart@nuug.no">kart@nuug.no</a>
<a class="moz-txt-link-freetext" href="http://lists.nuug.no/mailman/listinfo/kart">http://lists.nuug.no/mailman/listinfo/kart</a>
</pre>
</blockquote>
<br>
</body>
</html>