<html><head></head><body>Hei<div><br></div><div>Helt klart. Jeg sendte deg en e-post for en tid tilbake. Før jeg tok saken i egne hender :)</div><div><br></div><div>Det jeg ikke fikk til var først og fremst adressesøk. Altså søke på rene adresser som det er mange av i Oslo. Jeg prøvde den gang med flere kart og fant et kart på http://mapas.alternativaslibres.es/index_en.php som fungerte med adressesøk.</div><div><br></div><div>Jeg sjekket ikke så mye på andre POI den gang. Kun adresser som jeg visste lå inne. Jeg kan legge inn kartet ditt i helga og se om adressesøk fungerer nå.</div><div><br>... Helge<div>+47 90750906</div><br><br><br><div><span data-mailaddress="sverre.didriksen@usit.uio.no" data-contactname="Sverre Didriksen" class="clickable"><span title="sverre.didriksen@usit.uio.no">Sverre Didriksen</span><span class="detail"> <sverre.didriksen@usit.uio.no></span></span> , 2014-08-22 9:36:<br><blockquote class="mori" style="margin:0 0 0 .8ex;border-left:2px blue solid;padding-left:1ex;">Det hadde vært interessant å få noen eksempler på hva dere ikke finner av adresser eller POIs på kartene jeg lager. Kanskje det er noen typer POIs f.eks. som jeg ikke har med.
<br>
<br>-Sverre
<br>
<br>
<br>>-----Original Message-----
<br>>From: <a href="mailto:kart-bounces@nuug.no" title="mailto:kart-bounces@nuug.no" class="mailto">kart-bounces@nuug.no</a> [mailto:<a href="mailto:kart-bounces@nuug.no" title="mailto:kart-bounces@nuug.no" class="mailto">kart-bounces@nuug.no</a>] On Behalf Of
<br>>Helge Olav Helgesen
<br>>Sent: Friday, August 22, 2014 7:27 AM
<br>>To: <a href="mailto:kart@nuug.no" title="mailto:kart@nuug.no" class="mailto">kart@nuug.no</a>
<br>>Subject: Re: [NUUG kart] Spørsmål om punkt vs område og søk
<br>>
<br>>Hei
<br>>
<br>>Jeg har sett at en del søk ikke fungerer på Frikart sine kart. Jeg har derfor selv
<br>>forsøkt å lage mine egne kart for å få kartet slik jeg vil ha det. Du kan gjøre et
<br>>forsøk selv her med de kartene.
<br>><a href="http://osm.helge.net/norway" target="_blank" title="http://osm.helge.net/norway">http://osm.helge.net/norway</a>
<br>>
<br>>... Helge
<br>>+47 90750906
<br>>
<br>>
<br>>
<br>>Philip Gabrielsen <<a href="mailto:philip@digno.no" title="mailto:philip@digno.no" class="mailto">philip@digno.no</a>> , 2014-08-18 10:41:
<br>>
<br>>
<br>> Hei
<br>>
<br>> Jeg ser endel butikker er enten navngitt 2 ganger, med både omriss av
<br>>butikken (område) og ett punkt med navnet, eller bare ett punkt med navnet.
<br>>I mitt rare hode burde det være nok med navn på området, men jeg ser
<br>>samtidig at da kan jeg ikke søke etter det hverken i BaseCamp eller på Garmin
<br>>GPS enhenter. Er dette noe med eksporten/opprettelsen av kart for GPS
<br>>(frikart.no/Sverre), eller er det vi som gjør noe galt?
<br>>
<br>> Mvh
<br>> Philip Gabrielsen (Flumsen)
<br>> _______________________________________________
<br>> kart mailing list
<br>> <a href="mailto:kart@nuug.no" title="mailto:kart@nuug.no" class="mailto">kart@nuug.no</a>
<br>> <a href="http://lists.nuug.no/mailman/listinfo/kart" target="_blank" title="http://lists.nuug.no/mailman/listinfo/kart">http://lists.nuug.no/mailman/listinfo/kart</a>
<br>>
<br>
<br></blockquote></div></div></body></html>