<html>
<head>
<meta content="text/html; charset=utf-8" http-equiv="Content-Type">
</head>
<body bgcolor="#FFFFFF" text="#000000">
Hei, den var fin. Du kan få norsk ved å klikke på flagget (Change
language). <br>
Min skiløype nylig oppretter er der, men den forsvinner ved zoom
nivå 13. Har du noen forklaring på det? <br>
<br>
Arne<br>
<div class="moz-cite-prefix">Den 21.01.2015 18:09, skrev Tor
Christian Tovslid:<br>
</div>
<blockquote
cite="mid:CAMSMywY4msLjf6eHk2RYO8zUD_p+CwGGBaL82b+OoATecUH8Hg@mail.gmail.com"
type="cite">
<p dir="ltr">Eg for min del landa på <a moz-do-not-send="true"
href="http://www.opensnowmap.org">www.opensnowmap.org</a>, men
vil gjerne ha noko på norsk. </p>
<br>
<div class="gmail_quote">ons. 21. jan. 2015, 14.07 skrev Arne
Østensen <<a moz-do-not-send="true"
href="mailto:aostens@gmail.com">aostens@gmail.com</a>>:<br>
<blockquote class="gmail_quote" style="margin:0 0 0
.8ex;border-left:1px #ccc solid;padding-left:1ex">Når jeg
prøver linken din får jeg først opp en hvit side i ca 15<br>
sekunder. Deretter kommer det gradvis rosa sider.<br>
<br>
<a moz-do-not-send="true" href="http://tile.tusvik.no/"
target="_blank">http://tile.tusvik.no/</a> svarer heller
ikke. Er jeg på en IP adresse som ikke tillates av
tileserveren?<br>
Min ISP er Altibox/Lyse.<br>
<br>
Arne<br>
<br>
Den 21.01.2015 13:21, skrev Anders Fougner:<br>
> Skikartet på <a moz-do-not-send="true"
href="http://openstreetmap.no" target="_blank">openstreetmap.no</a>
fungerer ypperlig hos meg, ihvertfall<br>
> etter å ha latt den generere kartflisene, men det er en
stor ulempe at<br>
> den mangler høydekurver. Det er årsaken til at jeg har
likt turkompisen<br>
> sitt kart bedre, selv om det oppdateres sjeldnere.<br>
> Finnes det planer om å rendre høydekurver på <a
moz-do-not-send="true" href="http://openstreetmap.no"
target="_blank">openstreetmap.no</a> sitt<br>
> skikart? Det burde være av stor nok betydning for alle
typer ski (f.eks.<br>
> langrenn, alpint og fjellski).<br>
> <<a moz-do-not-send="true"
href="http://www.openstreetmap.no/?zoom=13&lat=63.39443&lon=10.26521&layers=0000B0"
target="_blank">http://www.openstreetmap.no/?zoom=13&lat=63.39443&lon=10.26521&layers=0000B0</a>><br>
><br>
> Anders<br>
><br>
> --<br>
> <a moz-do-not-send="true"
href="mailto:Anders.Fougner@gmail.com" target="_blank">Anders.Fougner@gmail.com</a><br>
> +47 97158863<br>
><br>
> Sent from my Commodore 64<br>
><br>
> Den 21.01.15 13.06, skrev Vidar Gundersen:<br>
>> Enten er du på en IP adresse som ikke tillates av
tileserveren (som er<br>
>> restriktiv) -- prøv <a moz-do-not-send="true"
href="http://tile.tusvik.no/" target="_blank">http://tile.tusvik.no/</a>,
eller så er serveren<br>
>> opptatt med å rendre -- prøv igjen senere.<br>
>><br>
>> 2015-01-21 12:57 GMT+01:00 Arne Østensen <<a
moz-do-not-send="true" href="mailto:aostens@gmail.com"
target="_blank">aostens@gmail.com</a>>:<br>
>>> Nei, der får jeg bare rosa sider. Ikke noe kart i
det hele tatt. Gjelder alt<br>
>>> bortsett fra Standard og Sykkelruter.<br>
>>><br>
>>> Arne<br>
>>> Den 21.01.2015 12:53, skrev Vidar Gundersen:<br>
>>><br>
>>>> Finner du den på <a moz-do-not-send="true"
href="http://openstreetmap.no" target="_blank">openstreetmap.no</a>
sitt skiløypelag?<br>
>>>><br>
>>>> 2015-01-21 12:47 GMT+01:00 Arne Østensen <<a
moz-do-not-send="true" href="mailto:aostens@gmail.com"
target="_blank">aostens@gmail.com</a>>:<br>
>>>>> Hei!<br>
>>>>><br>
>>>>> Hvordan er det med skiløyper i
Turkompisen? Jeg la inn en skiløype for<br>
>>>>> noen dager side, men kan ikke se den på
Turkompisen.no. Samme løype kan<br>
>>>>> ses i Basecamp versjonen av Frikart.<br>
>>>>><br>
>>>>> Arne<br>
>>>>> Den 21.01.2015 09:34, skrev Sverre
Didriksen:<br>
>>>>>> Hmm, ikkje bra. Det er vel ikke noe
annet å si om det.<br>
>>>>>><br>
>>>>>> -Sverre<br>
>>>>>><br>
>>>>>><br>
>>>>>> On Tue, 2015-01-20 at 22:40 +0100,
Espen Oldeman Lund wrote:<br>
>>>>>>> Hei!<br>
>>>>>>><br>
>>>>>>><br>
>>>>>>> For de av dere som bruker
Turkompisen.no for å sjekke data i OSM så<br>
>>>>>>> vil jeg bare si ifra om at
standardkart på Turkompisen nå bruker veier<br>
>>>>>>> og stier fra Kartverket og ikke
OSM. Hvorfor kan dere lese om her:<br>
>>>>>>> <a moz-do-not-send="true"
href="http://www.kresendo.no/blog/2014/8/17/kartverket-vs-openstreetmap"
target="_blank">http://www.kresendo.no/blog/2014/8/17/kartverket-vs-openstreetmap</a><br>
>>>>>>><br>
>>>>>>><br>
>>>>>>><br>
>>>>>>> Men dere kan endre tilbake til å
bruke OSM som før. Under Hjelp -><br>
>>>>>>> Velg kartdata så kan dere sette
det tilbake til OSM.<br>
>>>>>>><br>
>>>>>>><br>
>>>>>>> Espen<br>
>>>>>>><br>
>>>>>>><br>
>>>>>>><br>
>>>>>>><br>
>>>>>>> --<br>
>>>>>>> <a moz-do-not-send="true"
href="http://www.turkompisen.no" target="_blank">http://www.turkompisen.no</a><br>
>>>>>>> <a moz-do-not-send="true"
href="http://www.kresendo.no/" target="_blank">http://www.kresendo.no/</a><br>
>>>>>>> <a moz-do-not-send="true"
href="http://no.linkedin.com/in/espenisaksen"
target="_blank">http://no.linkedin.com/in/espenisaksen</a><br>
>>>>>>><br>
>>>>>>><br>
>>>>>>><br>
>>>>>>> _______________________________________________<br>
>>>>>>> kart mailing list<br>
>>>>>>> <a moz-do-not-send="true"
href="mailto:kart@nuug.no" target="_blank">kart@nuug.no</a><br>
>>>>>>> <a moz-do-not-send="true"
href="http://lists.nuug.no/mailman/listinfo/kart"
target="_blank">http://lists.nuug.no/mailman/listinfo/kart</a><br>
>>>>>> _______________________________________________<br>
>>>>>> kart mailing list<br>
>>>>>> <a moz-do-not-send="true"
href="mailto:kart@nuug.no" target="_blank">kart@nuug.no</a><br>
>>>>>> <a moz-do-not-send="true"
href="http://lists.nuug.no/mailman/listinfo/kart"
target="_blank">http://lists.nuug.no/mailman/listinfo/kart</a><br>
>>>>> --<br>
>>>>> Arne Østensen<br>
>>>>> Byhaugveien 15<br>
>>>>> 4024 Stavanger<br>
>>>>> Tlf. 95984180<br>
>>>>><br>
>>>>> _______________________________________________<br>
>>>>> kart mailing list<br>
>>>>> <a moz-do-not-send="true"
href="mailto:kart@nuug.no" target="_blank">kart@nuug.no</a><br>
>>>>> <a moz-do-not-send="true"
href="http://lists.nuug.no/mailman/listinfo/kart"
target="_blank">http://lists.nuug.no/mailman/listinfo/kart</a><br>
>>> --<br>
>>> Arne Østensen<br>
>>> Byhaugveien 15<br>
>>> 4024 Stavanger<br>
>>> Tlf. 95984180<br>
>>><br>
>> _______________________________________________<br>
>> kart mailing list<br>
>> <a moz-do-not-send="true" href="mailto:kart@nuug.no"
target="_blank">kart@nuug.no</a><br>
>> <a moz-do-not-send="true"
href="http://lists.nuug.no/mailman/listinfo/kart"
target="_blank">http://lists.nuug.no/mailman/listinfo/kart</a><br>
> _______________________________________________<br>
> kart mailing list<br>
> <a moz-do-not-send="true" href="mailto:kart@nuug.no"
target="_blank">kart@nuug.no</a><br>
> <a moz-do-not-send="true"
href="http://lists.nuug.no/mailman/listinfo/kart"
target="_blank">http://lists.nuug.no/mailman/listinfo/kart</a><br>
<br>
--<br>
Arne Østensen<br>
Byhaugveien 15<br>
4024 Stavanger<br>
Tlf. 95984180<br>
<br>
_______________________________________________<br>
kart mailing list<br>
<a moz-do-not-send="true" href="mailto:kart@nuug.no"
target="_blank">kart@nuug.no</a><br>
<a moz-do-not-send="true"
href="http://lists.nuug.no/mailman/listinfo/kart"
target="_blank">http://lists.nuug.no/mailman/listinfo/kart</a><br>
</blockquote>
</div>
</blockquote>
<br>
<pre class="moz-signature" cols="72">--
Arne Østensen
Byhaugveien 15
4024 Stavanger
Tlf. 95984180</pre>
</body>
</html>