[NUUG fiksgatami] Problemrapport: Dårlig kartunderlag/veiledning
Rø Kundesenter Hamar
Kundesenter.Hamar at vegvesen.no
Wed Dec 5 14:33:24 CET 2012
-----Opprinnelig melding-----
Fra: Firmapost-øst
Sendt: 5. desember 2012 11:06
Til: Rø Kundesenter Hamar
Emne: VS: Problemrapport: Dårlig kartunderlag/veiledning
-----Opprinnelig melding-----
Fra: Postmottak [mailto:postmottak at hedmark.org]
Sendt: 5. desember 2012 08:44
Til: Firmapost-øst
Emne: VS: Problemrapport: Dårlig kartunderlag/veiledning
Hei.
Videresender henvendelse mottatt på postmottaket ved Hedmark fylkeskommune gjeldende "Fiks gata mi".
Med vennlig hilsen
Postmottak
Arkiv
TELEFON: 62 54 40 00
Hedmark fylkeskommune
Tenk på miljøet før du skriver ut denne e-posten!
-----Opprinnelig melding-----
Fra: Vidar Tuer [mailto:vidar-tu at online.no]
Sendt: 5. desember 2012 08:25
Til: Grue kommune; Postmottak
Emne: Problemrapport: Dårlig kartunderlag/veiledning
Til Grue og Hedmark,
[ Denne e-posten har blitt sendt til begge administrasjonene
som dekker stedet for problemet, da brukeren ikke kategoriserte
det. Vær så snill å ignorere den hvis dere ikke er korrekt
administrasjon for å håndtere denne saken, eller gi oss beskjed
om hvilken kategori av problemer dette er så vi kan legge det
til i vårt system. ]
En bruker av FiksGataMi har sendt inn følgende rapport om et
lokalt problem som vi tror trenger deres oppmerksomhet.
For å se en kart med en mer presis plassering for dette
problemet., eller for å bidra med en oppdatering om problemet,
vennligst besøk følgende lenke:
http://www.fiksgatami.no/report/14868
----------
Navn: Vidar Tuer
Epost: vidar-tu at online.no
Tema: Dårlig kartunderlag/veiledning
Detajer: Helt umulig å bruke kartet til vise hvor problemene
er. Finnes ingen detaljer rundt Namnå. Da jeg endelig fant fram
til Namnå ser jeg at informasjonen blir sendt til Grue kommune
i stedet for Eidskog som de to andre sakene jeg la inn. Håper
at de videresender sakene tilbake til Grue. Forslag til
forbedring: Ha en nedtrekksmeny for å velge kommune. Deretter
kanskje postnummer i kommunen, samtidig som dette kobles mot
kartet. Da vil det bli enklere for brukerne å klikke seg inn på
kartet.
Breddegrad: 60.501006167289
Lengegrad: 12.078620910638
Følgende informasjon om nærmeste vei kan være unøyaktig eller
irrelevant, hvis problemet er nær flere veier eller nær en vei
uten navn registrert i OpenStreetmap.
Nærmeste navngitte vei til nålen plassert på kartet (automatisk
generert ved hjelp av OpenStreetMap): (2)
Veioperatør for denne navngitte veien (utledet fra veiens
referansenummer og type) Statens vegvesen
----------
Svar på denne eposten går til brukeren som sendte inn
problemet.
Vennlig hilsen,
FiksGataMi-gruppen
[ Denne meldingen ble sendt inn via FiksGataMi, et prosjekt hos
foreningen NUUG. Hvis det er en mer passende epostadresse for
meldinger om denne type lokalt problem, vær så snill å gi oss
beskjed ved å besøke <http://www.fiksgatami.no/contact>. Dette
vil bidra til å forbedre tjenesten for lokalbefolkningen. Vi
tar også gjerne imot andre tilbakemeldinger om du har noen. ]
More information about the fiksgatami
mailing list