[NUUG kart] Markering av store innsjøer i Norge
Øyvind Ottestad
oyvind at ottestad.cc
Sun Aug 19 19:48:55 CEST 2007
Har lagt til overgangen mellom vorma og mjøsa tidligere i sommer, med
utgangspunkt i yahoo flyfoto, og brukte da waterway=riverbank, slik jeg
har gjort på de deler av glomma og vorma som jeg har lagt inn. Denne
måten brukes på bl.a. på themsen i england, men egner seg nok ikke til
store innsjøer.
Øyvind
On Sat, 2007-08-18 at 22:21 +0000, Espen Talberg wrote:
> Knut Arne Bjørndal wrote:
> > Jeg syns det virker riktigere å tagge det natural=water og så evt. prøve
> > å løse evt. problemer rendringsmotorer får med dette i stedet for å
> > tagge det som noe annet enn det det er.
> ...
> > For de fleste områdene er landsat det beste vi har tilgjengelig, hvis du
> > ikke melder deg frivillig til å gå/padle rundt alle innsjøene med en GPS ;)
> >
> > For områder dekt av yahoo flyfoto kan man vurdere å bruke disse for
> > bedre nøyaktighet, men for de aller fleste formål er landsat-nøyaktighet
> > greit nok, så får man heller korrigere der det er nødvendig.
> >
> > Så fyr i gang, så får vi heller korrigere litt i etterkant
>
> Takk for tilbakemeldingen. Da jeg har det meste klart allerede så skal
> jeg forsøke å laste opp Mjøsa med natural=water imorgen, så fremt ikke
> noe uforutsett skjer.
>
>
> Espen Talberg
> _______________________________________________
> kart mailing list
> kart at nuug.no
> http://lists.nuug.no/mailman/listinfo/kart
More information about the kart
mailing list