[NUUG kart] Kystlinjer
Steinar Hamre
steinarh at pvv.ntnu.no
Wed Dec 19 14:46:41 CET 2007
On Wed, Dec 19, 2007 at 12:12:41PM +0100, Bernt M. Johnsen wrote:
> ....feilsendt kun til sverre.....
>
> On 19/12/2007, Bernt M. Johnsen <berntm at gmail.com> wrote:
> > Hei, litt apropos dette temaet:
> > har brukt natural=coastline oppover Nidelven i Trondheim. Burde det
riverbank er brukt en del steder, men er visst formelt sett en
foreslått utvidelse:
http://wiki.openstreetmap.org/index.php/Proposed_features/Large_rivers
> > vært natural=riverbank? Rendres det riktig hvis coastline går over i
> > riverbank og tilbake igjen?
(Merk at riverbank er en serie omsluttede områder. F.eks soner av elva
som kan ha forskjellige egenskaper (navigerbarhet osv.))
I osmarenderer rendres riverbank svært vakkert på zoom-12 og inn.
(Men ett eller annet er galt på zoom-8)
I mapnik blir dette feil akkurat nå uansett om du bruker coastline
eller riverbank.
Det er i det hele tatt fortsatt en del diskusjon rundt hva som er
den beste måten å reperesentere store elver og elveutløp. Så hvis
noen har noen velfunderte tanker, så er det fortsatt mulig å bidra.
Steinar
More information about the kart
mailing list