[NUUG kart] Kongsberg nesten komplett?
Sverre Didriksen
sverre.didriksen at usit.uio.no
Wed Jan 28 09:55:10 CET 2009
erij at online.no wrote on 27.01.2009 22:32:49:
>
> Hei,
>
> For de som ikke følger veldig nøye med på
> http://wiki.openstreetmap.org/wiki/WikiProject_Norway
>
> så har jeg oppdatert status for Kongsberg til 100% for veiene. Da mener
> jeg byen (uten at jeg vet om det er noen offisiell bygrense) med
> tilhørende boligfelt. For resten av kommunen er dekningen ganske
> mangelfull. Bla. mangler tettstedet Hvittingfoss helt. Burde kanskje
> skille på byen og resten av kommunen på wikien?
>
> Slik ser det altså ut:
>
http://www.openstreetmap.org/?lat=59.6527&lon=9.6776&zoom=13&layers=B000FTF
>
> Hadde satt pris på om noen hadde tid til litt reviewing av det som er
> gjort og kunne rette/rapportere feil og forbedringer (har kjørt
> validator-pluginen i josm og jobber med å rette det den rapporterer).
>
Hei
Dette ser veldig bra ut. Har du planer om å markere de forskjellige
områdene som residential osv? Når det er gjort synes jeg kartet ser
veldig ferdig ut.
-Sverre
More information about the kart
mailing list