[NUUG kart] Kongsberg nesten komplett?
Gustav Foseid
gustavf at gmail.com
Wed Jan 28 19:17:36 CET 2009
2009/1/28 Petter Reinholdtsen <pere at hungry.com>
> Det ser jo veldig bra ut. :)
Jeg sier meg enig i dette. Imponerende bra!
> Sammenlignet med Google Maps er det jo mange flere detaljer med på
> OSM, jamfør
> <URL:
> http://sautter.com/map/?zoom=13&lat=59.66774&lon=9.65218&layers=B000TFFF>.
>
> Ser dog at litt i Spilengrenda og Bavergrende, samt veier internt i
> Kongsberg Næringspark mangler. Også noen små stikkveier i sentrum som
> kun finnes på Google Maps, ser det ut til.
N50-vegene i Google Maps har i en del kommuner med seg veldig mye
innkjøring. Bl.a. i Oslo ser det ut til alle innkjøringer til villaer uten
tomtegrense til offentlig veg, har innkjøring tegnet inn i N50. Jeg ville
kanskje tatt en ekstra titt på om noen veger mangler før jeg oppdaterte fra
99% til 100%.
Samtidig bruker Google de relativt grove dataene fra N250 til jernbane og
vann. Her er jo OSM-dataene betydelig bedre på de fleste stedene.
Neste steg er kanskje litt flere amenities og slikt, samt navngi
boligområder (noe det mangler mye av i OSM, imho)?
- Gustav
-------------- next part --------------
An HTML attachment was scrubbed...
URL: http://lists.nuug.no/pipermail/kart/attachments/20090128/453fdce5/attachment.htm
More information about the kart
mailing list