[NUUG kart] formatering av veinummere
Knut Arne Bjørndal
bob at cakebox.net
Fri Mar 27 14:12:15 CET 2009
On Fri, Mar 27, 2009 at 01:57:36PM +0100, Håkon Enger wrote:
> On Fri, 2009-03-27 at 10:12 +0100, Bernt M. Johnsen wrote:
> > Men er ikke det å få ref'en til å se ut som veiskiltet det samme som å
> > tagge for rendering?
>
> Jeg synes ikke det. Taggen "ref" viser til en referanse det skal være
> mulig å navigere etter, så den bør fortelle hva det står på skiltene man
> ser langs veien. Dersom man vil bruke en tag til å fortelle at dette er
> en riksvei, får man heller finne opp en ny tag for dette, kanskje
> no:roadclass=riksvei eller noe slikt.
Riksveier skal være highway=primary eller highway=trunk. Problemet er
at highway-verdiene ikke alltid er godt forstått, og at det derfor kan
være feil.
Jeg syns egentlig "RV123" og "E16" er greie formateringer, det er i
alle fall entydig.
> Forøvrig er vel heller ikke "RV" noen "offisiell forkortelse", så det
> ville også av den grunnen være bedre å ta med hele ordet "riksvei" i en
> tag.
Jeg er på hyttetur sammen med en ansatt i vegvesenet nå, internt der
brukes RV og E i de fleste sammenhenger.
--
Knut Arne Bjørndal
aka Bob Kåre
bob at cakebox.net
http://bob.cakebox.net/
-------------- next part --------------
A non-text attachment was scrubbed...
Name: smime.p7s
Type: application/x-pkcs7-signature
Size: 4167 bytes
Desc: not available
Url : http://lists.nuug.no/pipermail/kart/attachments/20090327/72730aac/attachment.bin
More information about the kart
mailing list