[NUUG kart] Gårdstun
Bjørn Kvisli
bjorn.kvisli at gmail.com
Thu May 21 09:43:59 CEST 2009
På Onsdag 20. mai 2009 , 22.46.54 skrev Gustav Foseid:
> 2009/5/20 Bjørn Kvisli <bjorn.kvisli at gmail.com>
>
> > Hvordan merker man av gårdstun i osm? I andre kart over Røyken
> > fremstilles gjerne gårdstun med et punkt og med gårdsnavnet i ikke altfor
> > stor skrifttype.
> > Dette synes jeg er greit, men jeg får det ikke helt til i osm. Hvordan
> > skal
> > vi egentlig merke gårdene?
>
> <oblig rant om stedsnavnmerkinga i OSM>
>
> Jeg er usikker på hvordan rendrerne støtter det, men place=farm ser ut til
> å være det du leter etter:
> http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Key:place
>
> - Gustav
place=farm er visst brukt av andre her i området. Jeg har bare ikke lagt merke
til det, fordi dette ikke kommer til syne i Mapnik. I Osmarender derimot vises
navnet. Det får være bra,
Når det gjelder Mapnik, har jeg dessuten problemer med å få frem områder
merket landuse=farm. Jeg vet ikke helt sikkert hvorfor, men jeg det kan virke
som om Mapnik skjuler disse områdene dersom grensene deres krysser eller
ligger inntil grensene for andre områder. Her også virker det med Osmarender
-Bjørn
More information about the kart
mailing list