[NUUG kart] Problemer med oppdelt gate
Sverre Didriksen
sverre.didriksen at usit.uio.no
Wed Oct 28 09:43:03 CET 2009
>
> Espen Talberg <espental at gmail.com> wrote on 28.10.2009 07:26:02:
>
> > Re: [NUUG kart] Problemer med oppdelt gate
> >
> > Bjarte Kvamme wrote:
> > > Jeg har et problem med en gate i Tromsø, nærmere bestemt på
Tomasjord.
> > > Problemet vises ganske klart hvis du prøver å komme deg fra hvor som
> helst
> > > til Bringebærveien. OSM/ORS vil ikke kjøre om Tomasjordveien, men
> velger å
> > > route deg til Bringebærveien via Evjenveien og deretter over en
> stakkars
> > > persons hage.
> >
> >
>
http://www.openstreetmap.org/?lat=69.66135&lon=19.01562&zoom=15&layers=B000FTF
>
> >
> > Etter å ha tatt en rask titt så kan jeg ikke finne noe jeg finner som
> > åpenbart. Jeg kjenner ikke ORS så godt, men mistenker at ORS ikke
ønsker
>
> > å kjøre om Tomasjordveien pga de veistumpene som er merket med en av
> > access-taggene som jeg fant.
> >
> > access=destination (way_38891449)
> > motor_vehicle=destination (way_41667598)
> >
> > Jeg endret «motor_vehicle=destination» til «motorcar=destination» i
> følge:
> > http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Map_Features#Restrictions
> >
> >
> > Håper du finner ut av det :-)
> >
Har tittet på det nå og jeg heller også til at access-taggene er det som
skaper problemer. Jeg har testet med mitt GPS-kart og det router riktig
fra alle kanter, så da er det nok ikke noe galt med veidataene ellers.
-Sverre
More information about the kart
mailing list