[NUUG kart] Ruteplanlegger
Bernt M. Johnsen
berntm at gmail.com
Fri Oct 30 10:28:45 CET 2009
Men se opp! Cloudmade sin løsning vil ikke ta ferje:
http://maps.cloudmade.com/?lat=63.654793&lng=10.242004&zoom=9&directions=63.627964697062424,9.700927734375,63.63528391062416,9.5306396484375&travel=car&styleId=1
Så husk: En spinnvill rute kan indikere feil i data, men behøver ikke
gjøre det. Vi søker fremdeles å få korrekte data, ikke tilfredstille
renderere eller ruteplanleggere. Er dataene riktige må
ruteplanleggeren fikses, ikke dataene.
2009/10/29 Petter Reinholdtsen <pere at hungry.com>:
> [Bjørn Kvisli]
>> Finnes det en ruteplanlegger som bruker osm-data? Jeg skulle gjerne
>> prøvd å legge opp noen kjøreruter i mitt nærområde for å se om
>> dataene er riktige.
>
> Jeg vet om <URL: http://maps.cloudmade.com/ > som tilbyr dette. Litt
> probem med høyreklikking på kartet i Opera, men i Firefox lot det seg
> gjøre med først høyre, så venstre mustast. Tror det er flere, men kom
> ikke på URL i farten.
>
> Vennlig hilsen,
> --
> Petter Reinholdtsen
> _______________________________________________
> kart mailing list
> kart at nuug.no
> http://lists.nuug.no/mailman/listinfo/kart
>
--
Bernt Marius Johnsen
"Melius vivit qui remigat"
More information about the kart
mailing list