[NUUG kart] Forbedre kommunegrensa for Oslo - SOSI-fil fra Kartverket
Vidar Gundersen
vibrog+osm at gmail.com
Sun Jan 30 12:07:29 CET 2011
011/1/30 Petter Reinholdtsen <pere at hungry.com>:
>> resultatet er vedlagt.
> Det ble jo veldig bra! Ser det er noen veier vi mangler i Nordmarka,
> i hvert fall. :)
hvor? det kan vi fikse til sommeren.
jeg får låne kjøretillatelser av DNT i forbindelse at de støtter
arbeidet med registrering av blåstier i Oslomarka.
>> jeg kan oppdatere OSM også.
> Ypperlig.
en ting jeg reagerte på i datasettet:
det var to punkter veldig tett på hverandre i samme retning som Rv. 155
ved brua over Sværsvann. jeg vurderte å slette det ene, men lot det stå
inntil videre. jeg tror det er en feil i datagrunnlaget der.
>> hvilken kildehenvisning benytter vi her?
> Tja. Det kommer fra veidatabasen (var det kartverkets folk kalte
> den). Kanskje derivere en god kildehenvisning fra SOSI-headeren?
..EIER "Statens vegvesen"
..PROSESS_HISTORIE "20110125: Transformert fra 23 til 22 skt2lan1 -
SKT2LAN1 Landsformel, basert på fylkesformler. Inkludert ntm Med
fellespunkt versjon 20081014."
ergo
source=Statens vegvesen
attribution=Statens kartverk
note:no= med PROSESS_HISTORIE teksten
på aktuelle noder
More information about the kart
mailing list