[NUUG kart] (no subject)
Sverre Didriksen
sverre.didriksen at usit.uio.no
Wed Nov 30 23:13:46 CET 2011
Sverre Didriksen wrote on 30.11.2011 22:06:05:
>
> ofykse-f at yahoo.com wrote on 30.11.2011 21:00:42:
>
> >
> > Hei kart folk
> >
> > Eg er ganske ny på OSM, men har fått teikna inn litt. Men det har
> > oppstått eit problem, som eg mulig er skuld i, men som eg ikkje
> > klarar å finna ut av.
> > Det ser ut som halve vestlandet har vorte eit stort vatn, med
> > utstpring frå Tjeringatjørn. Denne har eg teikna inn, men kan ikkje
> > finna noko tag som kan ha resultert i det fenomenet som har oppstått.
> >
> > Link til området
> > http://www.openstreetmap.org/?lat=60.5136&lon=6.0851&zoom=14&layers=M
> >
> > Håpar nokon kan hjelpa meg med å finna ut av dette.
> >
> > mvh Øystein
> >
>
>
> Hei
>
> Helt generelt må kystlinja ha rett retning, med vann til høyre og land
til
> venstre. Og så må den være sammenhengende.
>
> Jeg kan ta en titt og se om jeg ser noe.
>
> -Sverre
>
Har sjekket litt, men finner ingen feil. Når jeg tester med Geofabrik sin
OSM Inspector kan det virke som om det er noe feil med vannet
Kjærringatjørn. Men det kan også være at vektordataene ikke er oppdatert
ennå siden du har endret denne i dag. Kan evnt sjekke i morgen.
http://tools.geofabrik.de/osmi/?view=water&lon=6.07505&lat=60.51720&zoom=15&overlays=bodies_of_water,bodies_of_water,broken_bow,vmap0_rivers,long_rivers,waterways_river,waterways_stream,waterways_drain,waterways_canal,waterways_riverbank,waterways_other,waterways_width,waterways_in_tunnels,waterways_on_bridges,waterways_without_names,waterway_nodes,coastline,coastline,simple_islands,coastline_nodes,rivermouths,coastline_not_simple,coastline_unconnected
-Sverre
More information about the kart
mailing list