[NUUG kart] Når vei er skispor
Anders Fougner
anders.fougner at gmail.com
Tue Jun 10 20:38:40 CEST 2014
1) Jeg anbefaler deg å sjekke tilsvarende skiløyper i godt kartlagte
områder, f.eks. Bymarka i Trondheim.
Sjekk f.eks. dette området der det er mange skiløyper som også er
markert som sti eller kjerrevei/traktorvei/grusvei:
På Openstreetmap (sjekk taggene selv):
<http://www.openstreetmap.org/#map=15/63.4116/10.2701>
Slik blir det i "rendret" form på turkompisen.no skikart:
<http://www.turkompisen.no/#15/63.4116/10.2701/skikart>
Slik blir det i tilsvarende turkart:
<http://www.turkompisen.no/#15/63.4116/10.2701/turkart>
Slik blir det i Reiststøens stisykkelkart:
<http://osm.reitstoen.com/#15/63.4116/10.2701/>
2) Dine egne endringer finner du på
http://www.openstreetmap.org/user/sastorsl
Hvordan du kan "abonnere" på endringer innen et gitt område vet jeg ikke.
Anders
--
Anders.Fougner at gmail.com
+47 97158863
Sent from my Commodore 64
Den 10.06.14 20:06, skrev Stein Arne Storslett:
> Hei
>
> Har nylig gjort en oppdatering i Leksvik kommune, bl.a. lagt inn en
> kort veistubb.
> Denne veien er ikke vinterbrøytet, og brukes til et større skirenn.
>
> Jeg _antar_ da, at veipunktene skal deles så lenge de følger samme vei.
> Stemmer det?
>
> Jeg antar at dere kan gå inn og se hvilke endringer jeg har gjort.
> Bruker sastorsl.
>
> Hvordan kan jeg selv gå inn og se på nylige endringer, evt abonnere på
> endringer gjort i områder jeg har interesse av?
>
> --
> Stein Arne Storslett
>
>
> _______________________________________________
> kart mailing list
> kart at nuug.no
> http://lists.nuug.no/mailman/listinfo/kart
-------------- next part --------------
An HTML attachment was scrubbed...
URL: http://lists.nuug.no/pipermail/kart/attachments/20140610/4869e1a8/attachment-0001.htm
More information about the kart
mailing list