[NUUG kart] Fwd: Re: Når vei er skispor
Anders Fougner
anders.fougner at gmail.com
Wed Jun 11 00:28:01 CEST 2014
Den taggen er ikke brukt i Bymarka - kun 8 ganger på Fosen (der sastorsl
har redigert?): <http://overpass-turbo.eu/s/3HM>
Jeg fikser dem nå.
"ski=designated" har jeg imidlertid sett endel steder i
Trondheim/Bymarka, og denne taggen ser ut til å være litt brukt.
På norsk wiki står den ikke (såvidt jeg vet), men den står i
internasjonal wiki <http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Winter_sports>.
Kanskje er det slik fordi "access" til skiløyper er ganske lite
kontroversielt i Norge?
Jeg kan kanskje se poenget på en rulleskiløype...
Har du noen eksempler på highway=footway i skogen her? Jeg har ikke sett
dem selv.
Anders
--
Anders.Fougner at gmail.com
+47 97158863
Sent from my Commodore 64
Den 10.06.14 23:55, skrev Sverre Didriksen:
>
> Bare en liten kommentar til: Det er noen skiløper i det området som
> har en tagg «designation=Cross Country». Det er en ugyldig tag. Se
> gjerne på http://wiki.openstreetmap.org/wiki/No:Map_Features for hva
> som er korrekt for skiløyper.
>
> Dessuten så jeg noen highway=footway i skogen som jeg antar skal være
> path. Tviler på at dette er bygget vei for gående der. Du som er lokal
> kan jo endre det.
>
> -Sverre
>
> *From:*kart-bounces at nuug.no [mailto:kart-bounces at nuug.no] *On Behalf
> Of *Sverre Didriksen
> *Sent:* 10. juni 2014 22:46
> *To:* Anders Fougner; kart at nuug.no
> *Subject:* Re: [NUUG kart] Når vei er skispor
>
> Når vei og skiløype er på samme sted så bruker de ikke bare felles
> punkter, men også felles linje. Det skal altså ikke være to linjer. Og
> så skal det være en tagg for at den ikke er vinterbrøytet så blir alt bra.
>
> -Sverre
>
> *From:*kart-bounces at nuug.no <mailto:kart-bounces at nuug.no>
> [mailto:kart-bounces at nuug.no] *On Behalf Of *Anders Fougner
> *Sent:* 10. juni 2014 20:39
> *To:* kart at nuug.no <mailto:kart at nuug.no>
> *Subject:* Re: [NUUG kart] Når vei er skispor
>
> 1) Jeg anbefaler deg å sjekke tilsvarende skiløyper i godt kartlagte
> områder, f.eks. Bymarka i Trondheim.
> Sjekk f.eks. dette området der det er mange skiløyper som også er
> markert som sti eller kjerrevei/traktorvei/grusvei:
> På Openstreetmap (sjekk taggene selv):
> <http://www.openstreetmap.org/#map=15/63.4116/10.2701>
> <http://www.openstreetmap.org/#map=15/63.4116/10.2701>
> Slik blir det i "rendret" form på turkompisen.no skikart:
> <http://www.turkompisen.no/#15/63.4116/10.2701/skikart>
> <http://www.turkompisen.no/#15/63.4116/10.2701/skikart>
> Slik blir det i tilsvarende turkart:
> <http://www.turkompisen.no/#15/63.4116/10.2701/turkart>
> <http://www.turkompisen.no/#15/63.4116/10.2701/turkart>
> Slik blir det i Reiststøens stisykkelkart:
> <http://osm.reitstoen.com/#15/63.4116/10.2701/>
> <http://osm.reitstoen.com/#15/63.4116/10.2701/>
>
> 2) Dine egne endringer finner du på
> http://www.openstreetmap.org/user/sastorsl
> <http://www.openstreetmap.org/user/sastorsl>
>
> Hvordan du kan "abonnere" på endringer innen et gitt område vet jeg ikke.
>
> Anders
>
> --
> Anders.Fougner at gmail.com <mailto:Anders.Fougner at gmail.com>
> +47 97158863
>
> Sent from my Commodore 64
>
> Den 10.06.14 20:06, skrev Stein Arne Storslett:
>
> Hei
>
> Har nylig gjort en oppdatering i Leksvik kommune, bl.a. lagt inn
> en kort veistubb.
>
> Denne veien er ikke vinterbrøytet, og brukes til et større skirenn.
>
> Jeg _antar_ da, at veipunktene skal deles så lenge de følger samme
> vei.
>
> Stemmer det?
>
> Jeg antar at dere kan gå inn og se hvilke endringer jeg har gjort.
> Bruker sastorsl.
>
> Hvordan kan jeg selv gå inn og se på nylige endringer, evt
> abonnere på endringer gjort i områder jeg har interesse av?
>
> --
> Stein Arne Storslett
>
>
>
> _______________________________________________
>
> kart mailing list
>
> kart at nuug.no <mailto:kart at nuug.no>
>
> http://lists.nuug.no/mailman/listinfo/kart
>
More information about the kart
mailing list