[NUUG kart] Oppdaterte adresser
N/A N/A
gazer2175 at hotmail.com
Mon Sep 17 21:36:55 CEST 2018
Trur du må hente ned frå elveg, der ligg adressene i ei eiga fil.
Du vil finne mange adresser der som manglar i OSM.
________________________________
From: Ruben Undheim <ruben.undheim at beebeetle.com>
Sent: 17 September 2018 20:25
To: N/A N/A
Cc: kart at nuug.no
Subject: Re: [NUUG kart] Oppdaterte adresser
On Fri, Sep 14, 2018 at 01:42:29PM +0000, N/A N/A wrote:
> Hei Ruben,
>
> Blir ikkje sosi filer lasta ned automatisk og sjekka no? Fleire kommunar som har fått nye adresser i elveg men dei ligg ikkje inne.
Det blir lasta ned fra REST API-et til Kartverket
(http://ws.geonorge.no/AdresseWS/adresse/boundingbox?nordLL=%.3f&austLL=%.3f&nordUR=%.3f&austUR=%.3f&antPerSide=%d&side=%d).
Kan det hende det er utdatert i forhold til SOSI-filene??
> Var inn på https://osm.beebeetle.com/addrnodeimportstatus.php og trykka oppdater på noken kommunar, men det manglar forstatt mange.
Har du mulighet til å sjekke opp de adressene du mener mangler i REST-apier?
Mvh
Ruben
-------------- next part --------------
An HTML attachment was scrubbed...
URL: https://lists.nuug.no/pipermail/kart/attachments/20180917/e6129594/attachment.html
More information about the kart
mailing list