<html>
<head>
<meta http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=utf-8">
</head>
<body text="#000000" bgcolor="#FFFFFF">
<p>Ps: Igjen:<br>
Dessuten så får jeg følgende feilmelding:<br>
python replaceWithOsm.py del.osm del2.osm --import:areaTraceback
(most recent call last):<br>
File "replaceWithOsm.py", line 11, in <module><br>
from misc import reverseWay<br>
ImportError: No module named misc.<br>
Finner heller ikke denne ved å prøve pip install misc.</p>
<p>Python 2.7.12 er den versjonen jeg kjører, jeg er på Linux.<br>
Om jeg i det hele tatt skal forsette, da jeg gjerne vil gjøre meg
ferdig så må det fikses.<br>
Men det er det ikke tale om nå, da det bare blir ett sabla rot
uten at det var meningen i det hele tatt fra min side.<br>
Og ja, jeg har kjørt validering på riktig måte.<br>
</p>
<br>
<div class="moz-cite-prefix">On 09. feb. 2018 14:49, Håken Hveem
wrote:<br>
</div>
<blockquote type="cite"
cite="mid:c855ce68-6d56-bcef-1b9c-d55a048189b1@online.no">
<meta http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=utf-8">
<p>PS: <br>
</p>
<p>Jeg ble også informert om denne her og det skriptet som ligger
der litt vel sent:<br>
<a class="moz-txt-link-freetext"
href="https://wiki.openstreetmap.org/wiki/Import/Catalogue/Topography_import_for_Norway#Framgangsm.C3.A5te"
moz-do-not-send="true">https://wiki.openstreetmap.org/wiki/Import/Catalogue/Topography_import_for_Norway#Framgangsm.C3.A5te</a></p>
<a class="moz-txt-link-freetext"
href="https://wiki.openstreetmap.org/wiki/Import/Catalogue/Topography_import_for_Norway#Framgangsm.C3.A5te"
moz-do-not-send="true"><br>
</a><br>
<br>
<div class="moz-cite-prefix">On 09. feb. 2018 14:19, Håken Hveem
wrote:<br>
</div>
<blockquote type="cite"
cite="mid:d18e234b-dd5d-6ca4-c80c-db3bc069292a@online.no">
<meta http-equiv="Content-Type" content="text/html;
charset=utf-8">
<p>Det som jeg synes er rart, er at jeg validert, uten at det
har kommet opp feilmeldinger.</p>
<p>Jeg har valgt å avslutte importen av den grunn at det har
uforutsett fra min side oppstått så mange feilmeldinger.<br>
</p>
<br>
<div class="moz-cite-prefix">On 09. feb. 2018 11:22, NKA mapper
wrote:<br>
</div>
<blockquote type="cite"
cite="mid:CAHhSjyk4YbD=HaEoQvbLDyqNXj7G6rOC82fLKPi=dDWwt-3j-Q@mail.gmail.com">
<div dir="ltr">
<div>Jeg lastet inn hele importen for de siste 7 dagene i
JOSM og trykket Validering-knappen. Det kommer da opp
15.571 feilmeldinger og 970.229 advarsler, og det er uten
at noe annet tidligere OSM-innhold er inne.</div>
<div><br>
</div>
* 516 duplikate relasjoner
<div>* 14.803 duplikate linjer</div>
<div>* 1.082 "ways with same position"</div>
<div>* 770.891 duplikate noder</div>
<div>* 171.196 "unconncected nodes without physical tags/no
tags"</div>
<div>* En rekke interne tags med store bokstaver fra
Kartverket er tatt inn i OSM</div>
<div><br>
</div>
<div>Noder og tags lar seg enkelt korrigere i JOSM, men det
vil være en massiv jobb om relasjonene og linjene skal
korrigeres manuelt. Jeg tror det er for mange changesets
til å kunne gjøre en sikker revert på alt. Slik jeg ser
det må enten noen her lage et skript som rydder i
duplikatene, eller så må vi be DWG om hjelp - de har
sikkert mer avanserte verktøy. Uansett bør dette rettes
før det går for lang tid og nye data legges oppå de gamle.</div>
<div><br>
</div>
<div>Det er jo veldig synd dette, for det kom inn mye fin
skog og myr her. Disse feilene hadde også vært enkle å
rette i JOSM før hver opplasting om man bare trykker
Validering-knappen og går igjennom alle feil med f.eks.
To-do plugin (feilmeldingene som kommer opp automatisk ved
opplastingen er ikke tilstrekkelige).</div>
<div><br>
</div>
<div>Hva synes dere skal gjøres med dette nå?</div>
<div>Hva foreslår du selv, Håken?</div>
<div><br>
<div class="gmail_extra"><br>
<div class="gmail_quote">6. februar 2018 kl. 10:52 skrev
Ola Endre Reitstøen <span dir="ltr"><<a
href="mailto:reitstoen@gmail.com" target="_blank"
moz-do-not-send="true">reitstoen@gmail.com</a>></span>:<br>
<blockquote class="gmail_quote" style="margin:0 0 0
.8ex;border-left:1px #ccc solid;padding-left:1ex">
<div dir="ltr">
<div><span class="m_3628390562430588333gmail-gD"
name="Håken Hveem">Hei Håken!</span></div>
<div><span class="m_3628390562430588333gmail-gD"
name="Håken Hveem"><br>
</span></div>
<div><span class="m_3628390562430588333gmail-gD"
name="Håken Hveem">Jeg ville tatt det litt
rolig med importen og sjekket kvaliteten på
det som nettopp er importert.</span></div>
<div><span class="m_3628390562430588333gmail-gD"
name="Håken Hveem">Ser det er en god del
kantlinjer (om ikke alle) som ligger dobbelt
opp. Altså der hvor multipolygoner deler
outer/inner ways, grenser mellom f.eks
myr/skog/vann etc.</span></div>
<div><span class="m_3628390562430588333gmail-gD"
name="Håken Hveem">Importmetoden (med
tilhørende skript) beskrevet på wiki'en sørger
for at dette blir bra: <a
href="https://wiki.openstreetmap.org/wiki/Import/Catalogue/Topography_import_for_Norway#Framgangsm.C3.A5te"
target="_blank" moz-do-not-send="true">https://wiki.openstreetmap.<wbr>org/wiki/Import/Catalogue/<wbr>Topography_import_for_Norway#<wbr>Framgangsm.C3.A5te</a></span></div>
<p>Litt usikker på hvor godt skriptene fungerer
der hvor det er gjort import fra før, eller der
objekter allerede er tagget med
source=Kartverket N50.</p>
<div><span class="m_3628390562430588333gmail-gD"
name="Håken Hveem">
<div><span
class="m_3628390562430588333gmail-gD"
name="Håken Hveem">mvh</span></div>
</span></div>
<div><span class="m_3628390562430588333gmail-gD"
name="Håken Hveem">Ola Endre Reitstøen</span></div>
<div><span class="m_3628390562430588333gmail-gD"
name="Håken Hveem"><a
href="https://www.openstreetmap.org/user/Reitstoen"
target="_blank" moz-do-not-send="true">https://www.openstreetmap.org/<wbr>user/Reitstoen</a></span></div>
<div><span class="m_3628390562430588333gmail-gD"
name="Håken Hveem"></span></div>
</div>
</blockquote>
</div>
</div>
</div>
</div>
</blockquote>
<br>
<br>
<fieldset class="mimeAttachmentHeader"></fieldset>
<br>
<pre wrap="">_______________________________________________
kart mailing list
<a class="moz-txt-link-abbreviated" href="mailto:kart@nuug.no" moz-do-not-send="true">kart@nuug.no</a>
<a class="moz-txt-link-freetext" href="https://lists.nuug.no/mailman/listinfo/kart" moz-do-not-send="true">https://lists.nuug.no/mailman/listinfo/kart</a>
</pre>
</blockquote>
<br>
<br>
<fieldset class="mimeAttachmentHeader"></fieldset>
<br>
<pre wrap="">_______________________________________________
kart mailing list
<a class="moz-txt-link-abbreviated" href="mailto:kart@nuug.no">kart@nuug.no</a>
<a class="moz-txt-link-freetext" href="https://lists.nuug.no/mailman/listinfo/kart">https://lists.nuug.no/mailman/listinfo/kart</a>
</pre>
</blockquote>
<br>
</body>
</html>