[NUUG kart] Hva gjør man med feil - Melhus under vann . . .
Bernt M. Johnsen
berntm at gmail.com
Sun Jul 27 06:35:43 CEST 2008
2008/7/25 Helge Hafting <helge.hafting at aitel.hist.no>:
> Jeg gjorde om Gaula og Nidelva fra "coastline" til "Riverbank".
>
> Begge steder ble det problemer. Nidelva var grei nok, på et eller annet
> vis var den ene elvebredden blitt borte, når jeg fikset det ble alt bra,
> både i navit og osmarender-kartet.
Nåja... helt rett ble ikke osmarender her heller:
http://www.informationfreeway.org/index.php?lat=63.43274891965494&lon=10.404688500342532&user=Bernt&zoom=15&layers=B000F000F
Det er et lite sprell under Bakke bru (i tillegg er Brattøra lagt under vann).
>
> Gaula er det verre med. Melhus er nå "under vann", en hel firkant på
> osm-kartet er blå. Jeg kan ikke finne noe feil i det hele tatt, navit
> viser området som det skal (bortsett fra at multipolygon ikke virker i
> navit, så de to øyene blir borte.) Men her ser det håpløst ut:
> http://openstreetmap.org/?lat=63.2839&lon=10.2723&zoom=13&layers=0B0FTF
>
> Er dette en "kjent feil" man bare må leve med til multipolygon er
> bedre støttet? Jeg mener jeg har fulgt oppskriftene her. :-(
>
> Helge Hafting
> _______________________________________________
> kart mailing list
> kart at nuug.no
> http://lists.nuug.no/mailman/listinfo/kart
>
--
Bernt Marius Johnsen
More information about the kart
mailing list