[NUUG kart] ODbL-rendring
Sverre Didriksen
sverre.didriksen at usit.uio.no
Tue Nov 16 09:36:15 CET 2010
Gnonthgol wrote on 16.11.2010 08:11:34:
>
> Den 16. nov. 2010 kl. 07.41 skrev Tommy Gildseth:
>>
>> Jeg ser at mine endringer på bla Kløfta (
>> http://osm.informatik.uni-leipzig.de/map/?zoom=14&lat=60.
>> 07539&lon=11.13089&layers=B0
>> ) er vist i rødt, så da antar jeg at det betyr at jeg ikke har godtatt
>> ODbL, hva nå enn det er :-) Hva må jeg så gjøre?
>
> Eg mistenker at det er mange som ikkje har fått med seg at dei må
> godta ODbL sidan eg ser fleire aktive brukere som ikkje har gjort dette
enda.
>
> 1. Gå inn på https://www.openstreetmap.org/user/whatever/account og
> aksepter Contributor Terms
> 2. ...
> 3. Profit!
>
> Eg håper alle vil sjekke at det står "You have agreed to the new
> Contributor Terms." på denne sida så får me eit fint å grønt kart
> istedenfor det røde.
>
Er det slik at den nye lisensen også krever at brukere refererer til OSM
som kilde for kartdataene?
-Sverrre
More information about the kart
mailing list