[NUUG kart] Misforståtte tagger: leisure=ports_centre, amenity=school
Hans Olav Skogstad
elgvenn2 at online.no
Tue Feb 1 18:41:01 CET 2011
Hva med http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:leisure%3Dpitch ?
Det trenger vel ikke være et kjempestort stadionanlegg for at det skal
passe.
--
MVH
Hans Olav Skogstad
On Tue, 01 Feb 2011 18:21:50 +0100, Vidar Gundersen <vibrog+osm at gmail.com>
wrote:
> jeg ser at leisure=sports_centre er mye misforstått.
>
> den brukes flere steder rundt større utendørs idrettsanlegg (jeg har
> selv gjort dette), men
> denne taggen gjelder dekkede arealer, som feks arenaer, og rendres som
> bygning.
> skjønt det er ikke så lett å tolke ut fra Mapnik rendringen.
>
> http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:leisure=sports_centre
>
> jeg velger heller å bruke landuse=recreation_ground i tilfellene med
> utendørsanlegg, men bedre forslag ønskes.
>
>
> tilsvarende misforstås også amenity=school en del:
> denne skal bruke på hele skoleområdet inkl. skolegården, tror jeg, mens
> selve skolebygget muligens best tagges med building=school?
> også her ønskes bedre forslag.
> _______________________________________________
> kart mailing list
> kart at nuug.no
> http://lists.nuug.no/mailman/listinfo/kart
>
More information about the kart
mailing list