[NUUG kart] Tettstedsgrenser
Guttorm Flatabø
post at guttormflatabo.com
Fri Feb 18 11:31:42 CET 2011
2011/2/18 Steinar Hamre <steinarh at pvv.ntnu.no>
> Hei, fint at noen ser på dette igjen.
>
> On Thu, Feb 17, 2011 at 09:54:27PM +0100, Vidar Gundersen wrote:
> > Jeg har valgt å kildehenvise slik:
> > source=Statistisk Sentralbyrå (2009), http://www.ssb.no/tettstedkart/
>
Eg er som vanleg svært skeptisk til bruk av data som ikkje er eksplisitt
lisensiert. Korleis skal me t.d. indikere om grensene er oppdaterte eller
ikkje slik han etterspør?
> Dette gjør, etter min mening at de ikke kan brukes til
> landuse=residential. Det dette likevel kan brukes til, er et
place=village(/town/city)-polygon, som kan brukes til å
>
Enig.
> Det kan også brukes til å estimere hvor stor del av tettstedene i Norge
> vi har kartlagt.
>
Eg såg ei teneste som gjer akkurat dette i går, men finn ikkje tilbake til
ho no. Veit nokon kva eg meiner eller skal eg leite vidare?
En annen fin ting ar at det gir oss et konstistent sted å skille mellom
> village og hamlet.
>
Tettstadane frå SSB er "village"?
--
Guttorm
-------------- next part --------------
An HTML attachment was scrubbed...
URL: http://lists.nuug.no/pipermail/kart/attachments/20110218/42e1fbfc/attachment.htm
More information about the kart
mailing list