[NUUG kart] Tettstedsgrenser
Vidar Gundersen
vibrog+osm at gmail.com
Fri Feb 18 11:28:55 CET 2011
2011/2/18 Steinar Hamre <steinarh at pvv.ntnu.no>:
> Sist vi så på disse dataene var det er problem at de på grunn av måten
> de ble laget på alltid stikker 150 utenfor ytterste hus. I tillegg er
> dekker det også sentrumsområder, industriområder og sportsanlegg. I
> praksis er mindre enn 50% av området avgrenset av disse polygonene residential.
dette har jeg observert.
det gjør det til et fint utgangspunkt for korrigering, jfr.
diskusjonen om hvovidt vi skulle beholde grove Corine data.
> Dette er også et mer naturlig sted å hekte et population-attributt.
population data er med i Shape-filen.
> Det kan også brukes til å estimere hvor stor del av tettstedene i Norge
> vi har kartlagt.
du tar opp et interessant poeng her:
kanskje hele SSB datasettet skal importeres med place=-verdier basert
på population og samtidig beholde population, men uten
landuse=residential.
men da redusert en del med simplify (20-50 meter).
More information about the kart
mailing list