[NUUG kart] T-bane/tog stasjoner/stopp dobbelt kartlagt i oslo
Wolfgang Leister
wolfgang.leister at nr.no
Fri Feb 25 17:51:49 CET 2011
At renderingen blir rotete er ofte renderingen sin feil. Det finnes
renderinger som tar hensyn til dette, f.eks. öpnvkarte.de
Det er riktig at noen av stasjonene er feiltagget, f.eks. når de har
både railway=halt og railway=station på samme linje. Slike tilfeller har
jeg observert noen ganger (f.eks. Sandvika
http://öpnvkarte.de/?zoom=16&lat=59.89319&lon=10.53112&layers=BT).
Andre holdeplasser er vel korrekt tagget.
Forskningsparken har definitivt to adskilte holdeplasser, en for T-banen
og en for trikken.
Se f.eks.
http://öpnvkarte.de/?zoom=17&lat=59.94328&lon=10.72135&layers=BT der det
blir tatt hensyn til slike tilfeller. Her blir de to askilte
holdeplassene for Forskningsparken satt i sammenheng når man går nærmere
http://öpnvkarte.de/?zoom=18&lat=59.9437&lon=10.72104&layers=BT
Blindern: http://öpnvkarte.de/?zoom=17&lat=59.94063&lon=10.71542&layers=BT
Oslo S: den er dobbelt opp.
http://öpnvkarte.de/?zoom=17&lat=59.91056&lon=10.75641&layers=BT
Nationaltheateret:
http://öpnvkarte.de/?zoom=18&lat=59.91491&lon=10.73314&layers=BT den ser
litt rotete ut, særlig fordi togstasjonene ikke blir lagt sammen med
trikk/(buss)/T-bane.
Vennlig hilsen
-wolfGang
More information about the kart
mailing list