[NUUG kart] Hvordan bør kartproblemer meldes fra fiksgatami til OpenStreetmap?
Sverre Didriksen
sverre.didriksen at usit.uio.no
Mon Mar 28 10:30:28 CEST 2011
Petter Reinholdtsen wrote on 26.03.2011 22:58:56:
>
> En del av henvendelsene som kommer til FiksGataMi omhandler mangler
> ved OpenStreetmap. Hvordan bør vi håndtere slike for å øke sjansen
> for at OSM-ere i Norge forbedrer de etterspurte områdene?
>
> Her er noen eksempler som er rapportert inn i FiksGataMi:
>
> <URL: http://www.fiksgatami.no/report/683 >
> <URL: http://www.fiksgatami.no/report/780 >
> <URL: http://www.fiksgatami.no/report/1533 >
> <URL: http://www.fiksgatami.no/report/1537 >
> <URL: http://www.fiksgatami.no/report/1997 >
> <URL: http://www.fiksgatami.no/report/2063 >
> <URL: http://www.fiksgatami.no/report/2383 >
>
> Vi har også fått noen tilbakemeldinger fra kommuner som observerer at
> kartet i deres område er mangelfullt.
>
> Bør vi sende folk til <URL: http://www.openstreetbugs.org/ >? Eller
> er det en annen tjeneste som er bedre til slikt?
>
Jeg er for at vi standardiserer, og det vil si at dette bør håndteres med
opentreetbugs. Jeg synes ikke brukeropplevelsen her er bra, det bærer alt
for mye preg av å være et verktøy for utviklere. Noe med samme
brukergrensesnitt som fiksgatami hadde vært fint. Kanskje vi bør sikte mot
å lage noe slikt?
Jeg tar gjerne en tur å titter på det som kommer inn i området Asker og
Bærum. Så det var en på Bærums Verk.
-Sverre
More information about the kart
mailing list