[NUUG kart] Gate- og vegnamn i Bergen
Karl Ove Hufthammer
karl at huftis.org
Thu Apr 12 21:48:06 CEST 2012
to. den 12. 04. 2012 klokka 12.29 (+0200) skreiv Bard Aase:
> > > Noe lukter ihvertfall fisk med de TO [1,2] rådhusgatene i den kartvisningen
> > > der. To gater skal ikke kunne ha samme navn i matrikkelen i samme kommune.
> > >
> > > [1] http://www.openstreetmap.org/browse/way/4936999
> > > [2] http://www.openstreetmap.org/browse/way/9172251
> >
> > Disse gatene ligger så nært hverandre at jeg vil gjette på at det er,
> > eller har vært, én sammenhengende gate.
>
> Njaaa... Ikke når de går vinkelrett mot hverandre..?
Bergen kommune sitt eige kart forklarer det heile:
http://www.bergenskart.no/output/Veikart_webgis01e476452402493.JPG?1334259769494
Rådhusgaten er *nesten* samanhengande, slik eg tolkar kartet iallfall.
Og der dukka jammen Rådstusmauet opp òg! (Merk at ein må zooma veldig
nært inn for at dette smauet og nye Gulating skal dukka opp.)
>
--
Karl Ove Hufthammer
http://huftis.org/
Jabber: karl at huftis.org
More information about the kart
mailing list