[NUUG kart] Fwd: Topo Vinter - mangler en del skiløyper
Daniel Scheidegger
daniel.scheidegger58 at gmail.com
Fri Jun 29 14:04:36 CEST 2012
Hei
Takk for rask tilbakemelding.
Løypa over Hakkloa som jeg nevnte kommer ikke opp uansett hvor mye jeg
zoomer inn. Jeg satt også detaljer i Mapsource til maks.
Det ser ut som om de løypene *med to "pist:" tagger* ikke kommer opp i
vinterkartet til Mapsource.
Med vennlig hilsen
Daniel Scheidegger
mobil: 90965022
privat: 66960910
daniel at scheidegger.no
daniel at sikte.no
Den 13:52 29. juni 2012 skrev Sverre Didriksen <sverre.didriksen at usit.uio.no
> følgende:
> Hei
>
> Siden du sender til lista svarer jeg her så kan andre også se det.
>
> Alle løyper som er tagget med piste:type=nordic skal vises. Men de som i
> tillegg er tagget med piste:grooming=scooter har en annen linjetype
> (stiplet) og kommer først inn på et nærmere zoomnivå (skal gjøre iallefall
> om jeg husker rett). I tillegg har du route=ski eller
> piste:type=backcountry som tegnes med enda mindre streker. Det er da ruter
> eller normalt oppgåtte spor som ikke er preparert.
>
> Jeg skal ta en nærmere titt på de to løypene du nevner når jeg kommer hjem
> og se litt nærmere på det.
>
> -Sverre
>
>
>
> Daniel Scheidegger wrote on 29.06.2012 13:36:33:
>
> >
> > Hei
> >
> > Sender vedlagt mail til hele gruppen. Kanskje noen andre har et svar
> > på mitt spørsmål.
> >
> >
> > Med vennlig hilsen
> >
> > Daniel Scheidegger
> > Brukernavn i OSM: danielscheidegger58
> >
> >
> >
>
> > ---------- Videresendt e-post ----------
> > Fra: Daniel Scheidegger <daniel.scheidegger58 at gmail.com>
> > Dato: 13:33 29. juni 2012
> > Emne: Topo Vinter - mangler en del skiløyper
> > Til: sverre at frikart.no
> >
> >
> > Hei Sverre
> >
> > Jeg er blitt kjempe glad i OpenStreetmaps, og bruker frikart.no sine
> > kart i min GPS til turer. Jeg har også begynt å legge til stier,
> > spesielt på Nesodden hvor jeg bor.
> >
> > Jeg lurer på hvorfor ikke alle skiløypene vises i Mapsource. Jeg
> > tror det har med taggene å gjøre:
> >
> > Eks:
> > Løypen er synlig:
> >
> > Way: 93493869
> > Data Set: 1e7f4fe
> > Edited at: 2012-03-15T00:37:42Z
> > Edited by: haakonst (118690)
> > Version: 5
> > In changeset: 10984127
> > Tags:
> > "source"="survey"
> > "piste:type"="nordic"
> > "piste:grooming"="classic"
> >
> > Denne løypen er ikke synlig:
> > Way: 103765282
> > Data Set: 1e7f4fe
> > Edited at: 2012-03-04T21:52:14Z
> > Edited by: vibrog (11992)
> > Version: 5
> > In changeset: 10874501
> > Tags:
> > "source"="survey"
> > "piste:type"="nordic"
> > "piste:grooming"="scooter"
> >
> > Eneste forskjellen er: "piste:grooming"="scooter" contra "classic"
> >
> > Det hadde vært flott å ha med alle preparerte løypene med i Frikart.no
> filen.
> >
> > Kan du se på filteret hvorfor de nevnte løypene ikke vises? finnes
> > det en annen grunn til det?
> >
> > Takk skal du ha.
>
> > Med vennlig hilsen
> >
> > Daniel Scheidegger
> >
> > mobil: 90965022
> > privat: 66960910
> > daniel at scheidegger.no
> > daniel at sikte.no
> >
> > Brukernavn i OSM: danielscheidegger58
> >
> >
>
> > _______________________________________________
> > kart mailing list
> > kart at nuug.no
> > http://lists.nuug.no/mailman/listinfo/kart
>
>
-------------- next part --------------
An HTML attachment was scrubbed...
URL: http://lists.nuug.no/pipermail/kart/attachments/20120629/518c92fc/attachment.htm
More information about the kart
mailing list