[NUUG kart] NSR importert i OSM
Vidar Gundersen
vibrog+osm at gmail.com
Mon Apr 8 08:57:52 CEST 2019
Hei,
Jeg vet ikke om jeg forstår, eller er enig i denne praksisen.
Vil det si at du har kastet ut alle holdeplasser som lå inne i OSM,
erstattet med offentlige data og nekter bidragsytere å bidra på vanlig
måte? Og at du antar at alle bidragsytere har lest denne tråden?
On Sun, Mar 31, 2019 at 4:32 PM Wiklund Johan <johan.wiklund at entur.org>
wrote:
> Hei
>
>
>
> Nå som NKA har importert alle busstoppene fra Entur til OSM så ber jeg *alle
> som finner grove feil* om å melde dem til meg heller enn å rette i OSM
> (importbotten skal synce fra NSR til OSM automatisk).
>
>
>
> - Grove feil inkluderer uheldigvis *ikke* stopp som ligger noen meter
> utenfor veien, disse vil man finne ekstremt mye av, men stopp som f.eks.
> ligger en helt annen plass enn de skal, eller stopp som ikke har blitt
> flyttet etter en vei har blitt bygget om.
> - Tilbakemeldinger om feil i navn bør dokumenteres på en eller annen
> måte. Enklest via en referanse til SSR, eller annen relevant info hvis det
> ikke handler om stedsnavn. Dette for å unngå at feilen kun baseres på
> personlige synspunkter.
>
>
>
> Enkle og åpenbare feil retter jeg selv asap, og vanskeligere feil
> vidersender jeg til fylkeskommunene. Hvis det er veldig mange så kan
> feilene med fordel legges i en liste, gjerne med ID’er til stoppene.
>
> Ser frem mot alle tilbakemeldinger som kan forbedre det nasjonale
> stoppestedsregisteret.
>
>
>
> Ref: https://www.openstreetmap.org/user/nsr2osm
>
>
>
>
>
> /Johan
>
> Entur
>
>
>
>
> _______________________________________________
> kart mailing list
> kart at nuug.no
> https://lists.nuug.no/mailman/listinfo/kart
>
-------------- next part --------------
An HTML attachment was scrubbed...
URL: https://lists.nuug.no/pipermail/kart/attachments/20190408/ca459045/attachment-0001.htm
More information about the kart
mailing list