[NUUG kart] Ferger Lofoten / Nordland
Anders Fougner
anders.fougner at gmail.com
Thu Aug 8 16:36:01 CEST 2019
Kanskje problemet her egentlig er at "duration" på denne ferga ikke er
definert riktig?
Det står duration=03:15 men det burde vel stått duration=PT3H15M eller
noe sånt: https://wiki.openstreetmap.org/wiki/Key:duration?uselang=nb
Når det gjelder intervallet mellom avgangene: Så vidt jeg kan se av
rutetidene varierer det mellom 01:00 og 4:45, så da er det ikke helt
ravgæli å sette inn 180 min som cirka-intervall. Men det går jo an å
spesifisere det mer nøyaktig med conditional-taggene som vist i wikien:
https://wiki.openstreetmap.org/wiki/Key:interval?uselang=nb
Anders
--
Anders.Fougner at gmail.com
+47 97158863
Sent from my Commodore 64
Den 08.08.2019 15:58, skrev Gorm E. Johnsen:
> Hans
> Vær obs på at det 'interval' er hvor lenge det er (ca) mellom ferger,
> ikke hvor lang tid overfarten tar.
> Overfarten skal inn i 'duration'...
>
> Gorm E. Johnsen
>
>
> On Tue, 6 Aug 2019 at 08:53, Hans Fredrik Nordhaug <hansfn at gmail.com
> <mailto:hansfn at gmail.com>> wrote:
>
> Bare en liten oppdatering: Kan se ut som om jeg har tatt feil - at
> problemet er noe annet en manglende "interval"-tagg. Jeg ser at mange
> ferger som mangler dette blir valgt. Jeg ble lurt av at en lokal
> fergerute hadde dette.
>
> Dere kan se samme routingproblem (som i OSMAnd) på
> http://www.yournavigation.org/ hvis dere prøver å reise fra Bodø til
> Moskenes. 10 timer kjøretur istedenfor 3 timer med ferge. Jeg har
> kontaktet Lambertus (som står bak yournavigation.org
> <http://yournavigation.org>) og spurt om han
> vet hvorfor noen ferger ikke velges for raskeste route.
>
> man. 5. aug. 2019 kl. 16:52 skrev Hans Fredrik Nordhaug
> <hansfn at gmail.com <mailto:hansfn at gmail.com>>:
> >
> > Hei!
> >
> > Jeg var på ferie i Lofoten i sommer og oppdaget at OSMAnd
> (kart-app på
> > Android) ikke ville route meg med ferga Bodø-Moskenes selv om det er
> > definitivt raskest. Jeg tror jeg fikset denne ved å legge til
> > "interval" 180 minutt (som greit estimat) for
> > https://www.openstreetmap.org/way/23212730
> >
> > For Svolvær-Skutvik som kun går om sommeren så var det ikke like
> > klart. På navngiving så ser det ut som om fergeruta har blitt
> blandet
> > med hurtigbåtruta. Dermed er det vanskelig å si om fergeruta 18-751
> > (http://ruteinfo.thn.no/no/default.aspx?rnr=38) faktisk er lagt inn.
> > Hurtigbåtruta 23-755 ( se f.eks
> >
> https://moovitapp.com/index/nb/kollektivtransport-line-23_755-Norway-1679-1102879-753602-0)
> > ser ut til å være korrekt.
> >
> > Er det noen med litt mer erfaring med ferge som kan fikse
> > Svolvær-Skutvik? Pass på at interval og opening_hours kommer med så
> > routing ikke blir feil ;-)
> >
> > Jeg har ikke sjekket Lødingen - Bognes - om den mangler interval
> osv.
> >
> > Mvh Hans
> _______________________________________________
> kart mailing list
> kart at nuug.no <mailto:kart at nuug.no>
> https://lists.nuug.no/mailman/listinfo/kart
>
>
> _______________________________________________
> kart mailing list
> kart at nuug.no
> https://lists.nuug.no/mailman/listinfo/kart
More information about the kart
mailing list