[NUUG kart] Merking av rundkjøring
Kjell Arne Olsen
kjarnol at gmail.com
Thu Aug 20 11:28:03 CEST 2009
Hei!
Oi, det er jeg som har lagt inn den rundkjøringa....! Etter et besøk på
Hotel Seilet og tilhørende sykkeltur for et par uker siden...
Jeg skulle ha fikset den selv, men det "skjer noe rart" i potlach, får ikke
skilt rundkjøringa fra veien vestover. Mulig det beste er å slette den og
tegne på nytt?
Kjell Arne
2009/8/20 Hans F. Nordhaug <Hans.F.Nordhaug at himolde.no>
> Hei!
>
> Jeg har lest http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:junction%3Droundabout
> men er fortsatt litt i tvil om hvordan det skal merkes. F.eks blir jeg
> litt på hva "If a roundabout consists out of several segments,
> we have to use a relation to group them." egentlig betyr. Hvis dere heller
> vil
> vise meg, i steden for å forklare, så vil jeg altså fikse rundkjøringen
> her:
>
> http://www.openstreetmap.org/?lat=62.73431&lon=7.14364&zoom=17&layers=0B00FTF
> (Jeg har ikke lagt inn selve rundkjøringen.)
>
> Hans / hansfn
>
> PS! Ja, jeg vet at ref ikke skal inneholde "RVXYZ", men kun "XYZ".
> Skal fikse det.
> _______________________________________________
> kart mailing list
> kart at nuug.no
> http://lists.nuug.no/mailman/listinfo/kart
>
-------------- next part --------------
An HTML attachment was scrubbed...
URL: http://lists.nuug.no/pipermail/kart/attachments/20090820/f47aa21a/attachment.htm
More information about the kart
mailing list